Rüyada Ramazan Görmek

Ramazan-ı Şerif ile ilgili rüyalar daima hayra yoru­lur. Ramazan hayra işarettir.

Rüyada Ramazan ayında olduğunu görmek, hayır ve iyili­ğe ereceğinize işarettir.

Hasta olan bir kişi rüyasında Ramazan ayında olduğunu görse, bu onun iyileşeceğine ve hastalığından şifa bulaca­ğına işarettir.

Hayır, bereket ve ilme; Kuran okumaya ve öğrenmeye; sara hastalığından kurtulmaya işarettir. Ramazan ile ilgili rüyalar, daima hayra yorulur. Bolluk, bereket, sağlık anlamına gelir.

Ramazan ayında görülen rüyalar hayırlıdır. Hem de çabuk çıkar. Bu ayda kötülük, cimrilik ve zorluk kapıları kapalıdır. Ramazanda görülen hayırlı rüyalar hiç bir vakit gecikmez. Aksine şerli rüyaların hükmü bu ayda gecikir. Ramazan ayını rüyasında gören kimse, bereket, hayır, iyilik görür ve kötülüklerden uzak kalır. Bu ayda bütün kötülük kapıları kapanır ve görülen hayırlı rüya çabuk çıkar. Ramazanda görülen çirkin rüya sıhhatli değildir. Ramazandaki hayırlı rüyanın hükmü gecikmez, şerlisinin hükmü ise, gecikir ve tabir de edilmez. Bu ayda görülen rüyada inançsız insanın durumu, mümininkinin tersidir. Gayesiz insanın gördüğü rüya, kötülükten başka bir şey değildir. Bir kimse rüyada Ramazan ayını görse, bu bereket, hayır, iyilikle emredip kötülükten nehyetmeye işaret eder. Eğer rüyayı gören ilim veya Kur’an biliyorsa, buna muvaffak olur. Çünkü Kuranı Kerim bu ayda nazil olmuştur.

Rüyanla ilgili yorumları mı merak ediyorsun?

Rüyanı Bize Anlat

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Henüz yorum yapılmamış!