Rüyada Parmak Kopması

Rüyada parmak kopması ya da elinizde parmaklarınızdan birinin bulunmaması, yaşamınızda zayıf, bunalmış ve güvensiz hissedeceğiniz finansal ya da manevi bir kriz ile karşı karşıya kalacağınızın bir göstergesidir. Parmaklarınızı rüyada hiç görmüyorsanız, birinin yardım veya desteğinden mahrum kalırsınız demektir. Bu rüya aynı zamanda bir arkadaşınızla veya sevdiğinizle tartışma anlamına da gelebilir.

Rüyada Kopan Parmaklar Ne Anlama Gelir?

Rüyanın anlamı hangi parmağınızı gördüğünüze göre değişir, çünkü her biri belirli başka bir şey ifade eder. Örneğin; başparmağınız çok önemlidir, yaşam dönemindeki iradenizi ve bağlılığınızı temsil eder, bu nedenle rüyada başparmağınızın kesildiğini görürseniz büyük kararlar almak için acele etmemeniz gerekir. Rüyadaki orta parmak kopması; bir durumdan endişe duyduğunuza işarettir. Rüyada yüzük parmağı yeni ilginç insanlarla yakında tanışacağınız anlamına gelir. Aile işlerine ve birliğe bağlı olabileceği için, kadınların yüzük parmağını rüyada kopmuş görmesi; doğru yaşam yolunda olmadığına ilk işarettir. İşaret parmağı size yol gösteren kılavuzunuzdur. Rüyanızda bu parmağınızın koptuğunu görmeniz büyük bir boşluk ve kararsızlık içerisinde olduğunuzu gösterir. Serçe parmakları ailenize en yakın kimseleri ve onların desteklerini temsil eder. Rüyada koptukları görülen serçe parmakları o kişiler ile ayrılık veya desteğinden mahrum olmak anlamına gelir.
Rüyada parmak kopması genellikle olumsuz yönde yaşam değişikliğinin varlığını sembolize eder. Psikolojik alt tabanında yalnızlık ve güven duygusunun tatmin edilmediği insanlar karakterizedir. Yine de doğru bir rüya yorumu için rüyadaki tüm detayların anlamlarına bakılarak değerlendirilmelidir.

Rüyanla ilgili yorumları mı merak ediyorsun?

Rüyanı Bize Anlat

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Yorumlar (29)

Serap çevik

Rüyada cin görmek

Gülseli Akkaya

Rüyamda isteyerek sol yüzük parmağımı kökünden kestiriyorum. Daha sonra o parmak boş görüyorum ve cok pişman oluyorum feryat figan ağlıyorum anneme babama ne diyeceğim diye doktora yalvarıyorum ama yapacak birşey yok varsada süresi geç veya bütçesi fazla gibi davranıyor büyük üzüntü içinde uyandım . gözümün önünden o eksiklik hiç gitmiyor şuan da da 1 yıllık evliyim.

saadet yeşildağ

Ruyamda serce parmagim bi anda sag elimde kaliyordu halama gidip parmagim koptu diyordum ama kan filan kesinlekle gelmedi kopuk yer ise o kadar elli dgldi ama parmagim yaridan koptu

memduh

ben rüyamda parmagimin kesildigini ve yeniden kesilen parmagim cikmaya basladi parmagim eski haline geldi cevap bekliyorum

    Analiz Ekibi

    Bu rüyada hangi parmağın kesilmiş olduğu oldukça önemli. Örneğin baş parmağınız kesildiyse büyük kararlar için acele etmememiz gerektiği anlamını çıkartabiliriz.

Özge demit

Bir düyün alayında davul zurna çalarken birden erkek kardeşimin parmaklarının koptuğunu görüyorum kanda gördüm sanırım baş parmsğıyla serçe parmağı duruyordu nedemek acaba yorumlarsanız sevinirim

Havvatsksn

Iyi günler ben rüyamda şehadet parmağımın koptuğunu görüyordum ve o parmak 3 e bölünmüştü ve çok kan akıyordu temizliyordum parmağımı ve kopan parçayı yapıştırıyordum ucu sanki hiç kopmamış gibi yapışıktı ve ortadan kopan yeri yapıştırıyordum ve bir birine yapışıyordu bende diyordum yeni koptuğu için yapıştı hemen gidip hastaneye dikiş yapıp birbirone diktirmem lazim ama çok tuhaf bir şey vardi kopmuş olan parmağımı ayrida oynata biliyordum. Lütfen rüyamı yorumlarmısınız gerçekten çok merak ediyorum şimdiden teşekkür ederim..

Mehmet Ali Hedef

Selamaleyküm rüyamda sol elimin 4 parmağını da siyah bir balık ısırıyor. Baş parmak hariç. Parmaklarım şiliyor şişiyor patlatacak gibi oluyor. Kopacakken parmağımı diğer elimle sıkıyorum ve kopmuyor. O sırada parmaklarım eski haline dönüyor ve çok şükür kopmadı diye bir ses duyuyorum.
Nr anlama geliyor acaba rüyam yorumlayabilirseniz memnun olurum.

Ozge

Rüyamda çok yakışıklı ama umutsuz bir adam vardı. Konuşurken işte onun büyük bir kusuru olduğundan söz etti elleri bakımsız ve ağır işte çalışıyor gibi lekeli ve yer yer derisi kalkmıştı. Sonra sol elini gösterdi, baş parmağı yoktu, bunun onda bir eksiklik olduğunu düşünüyordu. Ben de bujun önemli olmadığını çok yakışıklı olduğunu söyledim. Elini tuttum hadi beni yemeğe çıkar dedim. Hayır kendine uygun birini bul dedi. Sol yüzük parmağında lacivert plastik gibi bir yüzük vardı evli misin dedim, evliydim dedi. Sol elinde zengin olmasına rağmen mavi çok eski bir tlfn vardı. Bir ara sanırım sağ yüzük ğarmağının da daha kırmızı ve tırnağının uzun ve üçgen gibi sivri olduğunu gördüm. -Bu arada ben evliyim.

gonul karli

Selam.ben ruyada sol elimde isaret parmagimdan sonraki 3 oarmagimin koparak yere dustuyunu.ama doktor yardimiyla yeniden eskisi gibi oldugunu gordum.ne anlama gelir?

Esma

Ruyamda Yusuf as in ruyasini gordum,ama iri inekler zayiflari yiyordu.Hocamda yanimdaydi,gokde bir ayet firlaniyordu,sonra yere enip Kurana girib Yusuf suresinin yerinde durdu,bende hocama dedimki o ayer Yusuf suresinden oldugu icin orda durdu.anlami ne bunun

Ulku yılmaz

Rüyamda etrafimdaki kötü niyetli oldugunu düşündüğüm birisi arabanin kapısını birden kapatıyor kapıyı hemen açıyorumki 4 yasindaki oglumun sol elinin bütün parmakları kopmuş. Bunu kasıtlı yaptığını dusunuyorum neye uğradığımı sasiriyorum. Hemen hastaneye gitmek için yola çıkıyorum hastane çok uzakta varmış. O kişi hastaneyede gelmiyor tek başıma götürüyorum. Hastaneyi arayıp tarayıp buluyorum. Hastane binası o kadar yüksek ve buyukki doktorun yerini bulmak baya zaman aliyor. Elimde parmaklarla çocuğu hastanede guvenli oldugunu düşündüğüm biryere emanet edip hızla doktoru aramaya koşuyorum. Asansörle yuz belkide bin metre yukarda uzun yolculuktan sonra doktoru buluyorum. Tamam çocuğu getirin parmaklarını yeniden takarız diyorlar. Parmakları onlara bırakıp oğlumu alıp doktora getirmek için hemen asansore tekrar biniyorum sonrasinda uyandım.

Gamze sena

öncelikle merhaba.ruyamda biriyle muhabbet ederken bi anda ellerime baktim . işaret ve yüzük parmaklarimin yarısı yoktu. sonra ona şaşırırken bir an da diger parmaklarimds öyle olmaya başladı. bu rüyamda da hiçbir sekilde kan görmedim sanki ameliyat edilmis gibiydi parmaklarim uzun suredir öyle gibiydi. bunu yorumlarsaniz cok sevinirim gerçekten aklımı cok kurcaliyan bir rüya tekrardan teşekkürler, iyi günler.

Hüseyin

Rüyamda esim ekmek keserken yüzüme bakar ve bas parmagini keser ve kopar ama kanamaz Ben sok halde ne yapiyorsun Sen derim ve parmagini hemen bezle sikar ve arabaya bineriz ama disarizi kar her yer bembeyaz esimle hastaneye gitmeye calidiriz esim o ara bas parmagini yine yerine sokar

Murat

Rüyamda sol elimde basmarpak ve işaret parmağı hariç orta parmak yüzük parmağı ve serçe parmağı uçlarından kopuktu neden koptuğunu anlayamadım aldım kopuk yerleri hastaneye gittim diktirmek için rüya burda bitti

Hülya

Rüyamda sol elimin küçük parmağının ucu kopuyordu. Kopan parçayı elime aldım ve çekmeceye koydum. Canım hiç yanmadı. Yorumlar mısınız?

Büşra

Rüyamda serçe parmağım kopuyor ve ben çok ağlıyordum. Parmağımı tekrar tekrar yerine koymaya çalıştım ama olmuyordu. Bu rüyamın anlamı nedir?

Onur

İlk rüyamda evimizin bahçesinde iri ve 1-1,5 metre boylarında yılan gibi ama akrep gibi de ayakları olan bir varlık gördüm. Bahçeye çıktığımda bu varlık bahçenin sol tarafından sağ tarafına doğru gitti. Bahçeye girdiğimde yanıma geldi ve serçe parmağımı alıp gitti. Ben o anı görüp uyandım. İkinci rüyamda köydeki eve etrafında bulunan arsaya benzeyen bir yerde yeşil 2 metre boyunda bir yılan gördüm ve kaçmaya başladım. Kaçarken arada bir arkama bakıyordum ve o yılanın içinden 20-30 cm boyunda yılanlar çıkıyor ve hızla büyüyüp onlarda beni kovalıyordu. Kısa bir süre sonra nefes nefese kaldım ve sanırım yere düştüm. Tam bana temas edecekleri anda uyandım. Bu rüyalarım ne anlama geliyor?

Tayfun

Sol el yüzük parmağımı bir nedenle spatula gibi bir aletle koparıyorum. Sonra çok pişman oluyorum. Niye böyle bir şey yaptığıma şaşırıyorum. Keşke doktora gitseydim diyorum. 3 yıllık evliyim. Yüzüğümü nasıl takacağımı düşünürken uyanıyorum.

Taha Eren

Rüyamda evin içerisine girerken dış kapıda sağ elimden 3 parmak kopuyor. Serçe, yüzük ve orta parmak kopuyor ama ben hiç bir şekilde kopmuş halini görmüyorum. Sonra orada olan bir doktor bana anında protez yapıyor. Kimse fark etmiyor. Hiç protez gibi durmuyor. Parmaklarımı oynatmam gerektiğinde zor hareket ediyor ve ailem koptuğunu anlıyor. Bu rüyanın anlamı nedir? Yorumlar mısınız?

Burak Demir

Rüyamda bir kişi serçe parmağımı kopartarak attı. Ben onu kovalamaya başladım. Parmaktan kan gelmedi. Sadece acı ve ağrı vardı. Rüyam ne anlama geliyor?

Mukaddes Haktanır

Oğlum rüyasında işaret parmağı ve yüzük parmağını kopmuş şekilde görmüş. Bu rüyanın manası nedir?

Sedat

Rüyamda sol elimdeki serçe parmağının kemiğe kadar eriyerek koptuğunu gördüm. Bu rüya ne anlama gelir?

Fidan

Rüyamda parmaklarımın olmadığını gördüm. Beni doktora götürdüler. Sahte parmaklar takıp, ameliyat yaptılar. İşaret parmağım kesildi ve orta parmağım ile birlikte ağrımaya başladı.

Mustafa Gün

Rüyamda bacanağım ile tokalaşıyorum. El parmaklarından bazılarının olmadığını fark edip üzülüyorum.

Aykut

Rüyamda sağ elimin işaret parmağı kopuktu. Diğer elimin de işaret parmağı zincir yada halata sıkışıp kopuyordu. Sağ elimin yarısı, sol elimin küçük bir kısmı koptu. Yarım tırnak görünüyordu. Daha sonra yüzük parmağımın inceldiğini gördüm. Parmağım çürüyor gibiydi. Yorumlar mısınız?

İsmail Esen

Sağ ayağımdaki serçe parmağımın yanındaki parmak kopmuş. Karanlıkta ben bunu anlamamışım ve kopan parçayı başka bir şey sanıp cebime koymuşum. Araçla eve geldim sanıyorum. Yolda meraktan bulduğum şeye bakınca parmak olduğunu gördüm ve çok şaşırdım. Acı ve kan yoktu. Hayırlara delalet olur inşallah. Yorumlar mısınız?

Nuray

Eşim çocuklarına yatak odası takımı alacakmış. Gelen takımı monte ederken orta ve yüzük parmağını keskin bir aletle keserek koparıyor ama çocukları adına o kadar mutlu ki oda yapıyorum diye. Hiç gocunmuyor. Öbürlerini de kessem eşit olsa mı acaba diyor. Saçmalama diyorum ben. İyice sarıyor. Oradan bir yere gideceğiz. Araba yoldan çıkıyor. Biz hemen içinden çıkıyoruz. Araba yavaş yavaş gözümüzün önünde yuvarlanıyor ve dereye doğru gidiyor. İple bağlamışız arabayı ve tuttuğumuz için yavaş yavaş düşüyor. Sonra eve yatak odası geliyor. Yerleşme için yer açıyorum ama içimde de eşimin parmaklarının acısı var. Mutlu olamıyorum. Bu rüyamı yorumlar mısınız?

Mehri

Bir araba içinde iki erkek kardeşim, eşim ve ben gidiyoruz. Tünel gibi bir yerden geçerken, yukarıdan demir gibi bir şey iniyor. Ne oldu anlayamadık. Sonra sol elimin tam ortasından parmaklarımın koptuğunu gördüm. Korktum ve ağladım. Bebeğime nasıl bakacağım diye düşünmeye başladım. Parmakları elime alıp bir umut dikilirse diye hastaneye gitmek istedim. Arabaya oturdum. Sonra elimin eski haline döndüğünü, sadece dikiş izleri olduğunu gördüm. Çok sevindim. Allah’ım sen ne kadar büyüksün dedim. Çok etkilendiğim bir rüyaydı. Yorumlar mısınız?