Rüyada Parmak Kesilmesi

Rüyada parmak kesilmesi, yaralanması ya da parçalanması zorlu bazı görevleri yerine getirme veya bir durumda gereken yeteneği gösterememe kaygısı ile ilişkilendirilir. Parmaklarınız ile ilgili bir rüya görmek, yaptığınız bir şey hakkında kendinizi suçlu hissettiğiniz anlamına gelir.
Rüyada serçe parmak kesilmesi: Zihinsel gücünüzü, hafızanızı ve iletişim kurma becerinizi temsil eden serçe parmağın kesildiğini görmek yoğun bir dönemde olduğunuzu ve yeterince işinize odaklanamadığınızı gösterir.
Rüyada yüzük parmağı kesilmesi: Birlik, evlilik ya da taahhüt ettiğiniz işlerde aksaklığa bazı ertelemeler olacağına yorumlanır. Ayrıca yaratıcılığınızı kullanamayacağınız bir iş ortamını ve mutsuzluğu anlatır.
Rüyada orta parmak kesilmesi: Pratiklik ve ihtiyatlılık sembolü olan orta parmağın rüyada kesilmesi sıkıntı anlamına gelir. Bir para kaybı veya bir büyüğünüzün hastalanacağına işarettir.
Rüyada işaret parmağı kesilmesi: Onaylama, yol gösterme, hakaret veya öfke simgesi olan işaret parmağının rüyada kesildiğini görmek hatalı kararlar verdiğinize ve oturup biraz düşünmeniz gerektiğine uyarı olarak yorumlanır.
Rüyada başparmak kesilmesi: Sadakat ve güven simgesi başparmağın kesilmesi bir aldatmaca içerisine düşeceğinize, beklemediğiniz bir sadakatsizlik ile güveninizi kaybedecek kişilere işaret eder.
Rüyada parmak kesilmesi iletişim kurma becerilerinde sorunlar yaşanacağı mesajı verir. Rüyada parmaklar eylem ve sözsüz iletişimi gösterir. Rol yapma ve iletişim kurma konusunda fiziksel ve zihinsel beceriler ihtiva eder. Rüyada kesildiği görülen parmaklar yeteneklerini kullanamama, engellenme ve dolayısı ile meydana gelecek maddi manevi kayıplar anlamına gelir.

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Yorumlar (11)

Serkanyurtalan

Ruyamda isaret parmagimi ucundan biraz bicakla kestim.kan akmadi.sonra tanidigim bir kisi satirla kesti yine kan yoktu.yere dusen parmagimin parcasini yapistirmaya calistim

cuma özaltın

rüyamda kendim sağ serçe parmağımı uç kısmından kestim çok açık renkde az miktarda kan gördüm

İsimsiz

Rüyada tüm ayak ve el parmaklarımı kesip yedim , ama el parmakların kesildiği yerden iyileşti.

hakan turgut

rüyamda baş parmagımı az bişey çizdirdim çok az kan göründü

Mehmet

Rüyada oğlumun 6 parmagının kesildiğini gördüm ve ağladım manası nedir ?

ayşegül

rüyamda el parmaklarım 10’dan fazla sayıdaydı. sanırım bir elimde 7 bir elimde 8 parmağım vardı. 10 parmağım olsun ve ellerim normal görünsün diye uğraşıyordum. bu yüzden sol elimdeki fazla parmakları beş tane kalana kadar kestim ama sağ elime cesaret edemiyordum. sonra ondaki fazla parmakları da aldım ama yanlışlıkla bir tane fazla kestim ve dört parmağım kaldı.

Yunus

Rüyamda açlıktan sağ el işaret parmağımı kestim ve yedim kanama falan yoktu bu arada hemen sonra ise o parmağımı kütürdetmeye çalıştım uyandığımda ise iki elimde anlatılamıyacak kadar acıyor elimi esnetemiyırdum

Zeynep

Annemin itirazlarına rağmen sol elimin parmak boğumlarından başlayarak sırayla kesiyorum. Kanama olmuyor ancak kestikten sonra pişman oluyorum. Bu ne anlama gelir?

Zeynep

Rüyamda annem babamı hastaneden getirdi ve 10 el parmağı kesilmişti. Anneme adam kanser değil niye kesildi dedim. O da parmaklarını sattı dedi. Boşandılar ve görüşmüyorlar.

Yusuf

Rüyamda karım kendi parmaklarını kökünden kesiyor. El ve ayak parmaklarının kökten kesilmesi ne anlama geliyor?

Yasemin Bilgili

Ben rüyamda gördüklerimden çok etkilendim ve yorumunu gerçekten merak ettim. Rüyamda işaret parmağım yatay olarak kesilmişti. Sonuna kadar kesikti fakat kan yoktu. Ben diğer elimle sıkıca tutup birleştirmeye çalışıyorum ama birleşmiyor. Yorumlarsanız çok sevinirim.