Skip to Content

Rüyada Parmak Kesilmesi

Rüyada parmak kesilmesi, yaralanması ya da parçalanması zorlu bazı görevleri yerine getirme veya bir durumda gereken yeteneği gösterememe kaygısı ile ilişkilendirilir. Parmaklarınız ile ilgili bir rüya görmek, yaptığınız bir şey hakkında kendinizi suçlu hissettiğiniz anlamına gelir.
Rüyada serçe parmak kesilmesi: Zihinsel gücünüzü, hafızanızı ve iletişim kurma becerinizi temsil eden serçe parmağın kesildiğini görmek yoğun bir dönemde olduğunuzu ve yeterince işinize odaklanamadığınızı gösterir.
Rüyada yüzük parmağı kesilmesi: Birlik, evlilik ya da taahhüt ettiğiniz işlerde aksaklığa bazı ertelemeler olacağına yorumlanır. Ayrıca yaratıcılığınızı kullanamayacağınız bir iş ortamını ve mutsuzluğu anlatır.
Rüyada orta parmak kesilmesi: Pratiklik ve ihtiyatlılık sembolü olan orta parmağın rüyada kesilmesi sıkıntı anlamına gelir. Bir para kaybı veya bir büyüğünüzün hastalanacağına işarettir.
Rüyada işaret parmağı kesilmesi: Onaylama, yol gösterme, hakaret veya öfke simgesi olan işaret parmağının rüyada kesildiğini görmek hatalı kararlar verdiğinize ve oturup biraz düşünmeniz gerektiğine uyarı olarak yorumlanır.
Rüyada başparmak kesilmesi: Sadakat ve güven simgesi başparmağın kesilmesi bir aldatmaca içerisine düşeceğinize, beklemediğiniz bir sadakatsizlik ile güveninizi kaybedecek kişilere işaret eder.
Rüyada parmak kesilmesi iletişim kurma becerilerinde sorunlar yaşanacağı mesajı verir. Rüyada parmaklar eylem ve sözsüz iletişimi gösterir. Rol yapma ve iletişim kurma konusunda fiziksel ve zihinsel beceriler ihtiva eder. Rüyada kesildiği görülen parmaklar yeteneklerini kullanamama, engellenme ve dolayısı ile meydana gelecek maddi manevi kayıplar anlamına gelir.