Rüyada Ölüp Dirilmek

Rüyada ölüp dirilmek, rüyayı gören kişinin yakın zamanda geçirmiş olduğu sıkıntılı ve zor durumdan kurtularak feraha ereceğine delalet eder. Rüya sahibinin yaşamış olduğu zor ve badireli günlerden sonra aradığı mutluluğu bulacağına, huzurlu bir yaşama sahip olacağına, arzu ettiği her şeyin bir bir gerçekleşeceğine yorumlanır. Rüyada ölüp dirildiğini görmek aynı zamanda şehitlik mertebesine ulaşacak olmaya da tabir olunur. Rüyada öldükten sonra mezara konulduğunuzu ve sonrasında dirildiğinizi görmeniz ise iş işten geçmeden evvel aklınızın başına geleceğine, son anda yapılacak olan bir hamle ile zarardan kıl payı ile kurtulacağınıza yorumlanır.

Rüyada Dirilmek

Rüyada dirilmek rüyayı gören kişinin günahlarının farkına vararak tövbe edecek olmasına, Allah yoluna tekrar döneceğine ve huzuru bulacağına delalet eder. Rüya sahibinin kendi yaşamını idame ettirecek kadar kazancı elde edecek olmasına delalet ettiği gibi aynı zamanda para kaybetmek olarak da yorumlanır.

Rüyada Öldüğünü Görmek

Rüyada öldüğünü görmek, rüyayı gören kişinin ömrünün uzun olacağına delalet eder. Rüyayı gören kişi için hayırlı olarak yorumlanmasının yanı sıra bazı âlimlere göre rüya sahibinin hanesinde yaşanacak olan anlaşmazlıklara ve yaşanacak olan kavga ve tartışmalara delalet eder.

Rüyada Ölüp Yıkandığını Görmek

Rüyada ölüp yıkandığını görmek, rüyayı gören kişinin şanslı ve hayırlı olan bir döneme girdiğine, mutlu ve huzurlu ünlerin yaklaştığına delalet eder. Rüya sahibinin hasta ise şifa bulacağına, sıkıntı ver dertlerinin de son bulacağına delalet eder.

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Yorumlar (9)

Ecem Bora

Rüyamda eşim öldü mezarlığa gömdük ertesi gün ordan geçerken kaynanam enver uyanıo dedi açin mezarı dedi uyandı bn cok ağladğmı gördüm ölürkende dirilirkende bağırarak cok ağladm haykırarak

Kudret özlük

Ruyamda oldugumu gormustum buyuk bir kalabalik vardi tabutumun basinda ama bende oradaydim sanki olen ben degildim.ve o anda uyandim gerisini hatirlamiyorum

Sedem seven

Bu aralar olumle ilgili ruya goruyorim ve bir gece aglayarak uyandm oldugmu sanip ve durup durup icime olumle ilgili hep bi korku dusuyo neden boyle oluyorum birsey dermisinz

Sinem Dermen

rüyamda ölüp tekrar dirilmisim ben olmedim diye yanimdakilere sesleniyorum ama hiç acı falan cekmedim bunun tabiri nedir birde ben hep şehitlik mertebesini istiyodum Allahtan dualarimla bunami işaret inşallah

Gülistan Işık

Rüyada anlık olarak öldüm. Hemen kalktım ve bu durum iki defa tekrar etti. Bunun anlamı nedir?

Nihat Zaman

Rüyada öldükten sonra tekrar dünyaya geldiğimi görüyorum ama neden öldüğümü bilmiyorum. Sonra dünyaya gelince yakın arkadaşlarıma soruyorum ben neden öldüm diye. Kimse söylemiyor. Sonrasında aklıma geçmişte yaptığım kötülükler geliyor. Onları kime karşı işlemiş isem sen mi beni öldürdün diye soruyorum. Hayır diyor. Başka bir işlediğim günahın sahibi kişiye gidip ona soruyorum sen mi diyorum. Kimse söylemiyor. İşin garip tarafı rüyamda neredeyse hiç hatırlamadığım 7 yaşındaki bir günahın sebebi olan kişiye bile gidiyorum. Oysa ki o anıyı hatırlamıyordum bile. Açıklaması nedir?

Erkan

Rüyamda bir uçurumdan düşüp de ölüp sonra dirildiğimi gördüm ve buna benzer bir rüya daha gördüm. O da suda boğulduğumu görmekti. Bu gibi rüyaları sık sık ve yakın zamanlı görüyorum.

Serra

Rüyamda bir araba ile yolculuk yapıyordum. Sonra o araba köprüden aşağıya denize düştü ve ben öldüm. Öldüğümü ve yaşamadığımı hissettim. Boşluk vardı. Sonra birden kalbim atmaya başladı ve hayata geri döndüm. Kalp atışlarımı yüksek sesle duyuyordum. Yengem de arabanın içindeydi ve o vefat etti. Bir de bir avuç bozuk para gördüm. Oradaki ölme hissi beni çok etkiledi. Bu rüyanın anlamı nedir?

Husniyet Kuru

Rüyamda kayınbabam hastanede ölmüş ve onu yıkamışlar. Masanın üzerinde yatarken birden uyandı. Ben sevinçle gelen akrabalara içecek ikramında bulundum. Bu rüyam ne anlama geliyor?