Rüyada Ölünün Çağırması

Rüyada ölünün çağırması rüyanın içeriğine göre farklı şekillerde tabir edilir. Rüyada ölünün sizi kötü bir yere çağırması rüya sahibi için bir uyarı niteliği taşır ve kişinin maneviyatına daha fazla özen gösterip, dünya hayatıyla olan meşgalesini azaltması gerektiğine delalet eder. Rüyada ölünün çağırması ancak kişinin bu çağrıya kulak asmaması rüya sahibinin sağlığının iyiye gideceğine, şifasını bulacağına işaret eder. Rüyada ölünün kişiyi kötü yola çekmek istemesi ise yakın zamanda yapılacak büyük bir hataya, işlenecek büyük bir günaha, kötü niyetli arkadaşlara işaret eder.

Rüyada Ölünün Bağırdığını Duymak

Rüyada ölünün bağırdığını, rüya sahibine sinirlenmesi ve kızması bu kişiye karşı olan sorumlulukların tam olarak yerine getirilmediğine ya da vasiyetinin istediği gibi gerçekleşmediğine bazen de dua beklediğine işaret eder. Bazılarına göre bu rüya kişiye yapılan bir uyarıdır ve maneviyatını güçlendirmesi gerektiğine dair bir uyarı niteliği taşır. Ayrıca bu rüya yalnızca şeytanın bir aldatmacası da olabilir.

Rüyada Ölü İle Birlikte Gitmek

Rüyada ölü ile birlikte gitmek kişinin ölünün mesleğini ya da namını devam ettirecek kişi olacağına işaret eder. Bazen de bu rüya, rüya sahibinin ölünün yakınlarından veya bir akrabasından göreceğin bir yardıma, ortak bir iş yapmaya da delalet eder. Rüyada ölü ile beraber mezara girmek rüya sahibinin sağlığının bozulacağına, iş hayatında bir takım sıkıntılar yaşayacağına, hayatındaki engellere işaret eder.

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Yorumlar (13)

Zehra Aydın

Rüyamda ölmüş olan babam eski sağlığindaydı evine gelmişti bizi bir yere götürmek istiyordu ailemden herkes hazırlanmıştı sadece benim hazırlanmamı bekliyorlardı ben hala hazır değilim diye gidemedik bu ne acaba?

esra kara

ruyamda olmuş olan halam la buluşuyoruz beni bir saray a çağırıyor ben giriyorum her yer kuran yazıları dolu çok büyük ve ürkütücü bir yer devamli halam i bulmak için saray in içinde aşağılara doğru iniyorum sonra yağmur yağıyor ve kendini disarda biliyorum yağmurun altinda

Nurcan köroğlu

Rüyamda ölmüş babamı görürüm sık sık konuşur düngece sadece hatırladığım biri aradı yoldayız dedi babanda var yiyecek aldı dedi birden babamı gördüm penyesinin eteğinde renkli bişeyler dolu sana getirdim dedi uyandım tşkr ederim şimdiden yorum için

esra yıldız

Riyamda ölmüş babaanemle oturdugumuzu ve babaannemin bana dedemi yanıma alicam dediğini gördüm

Şirvan yaylık

Rüyamda ölmüş dedemi gördüm pek fazla hatırlamıyorum korkum sanki mezarlıktaydık beni çağırıyordu seni yanıma alacağım diye ara ara ölmüş dedemi çok görüyorum rüyamda dedem çok olmadı öldü

GURBET ÖZDEMİR

Rüyamda ölmüş ANNEMİ görüyordum.bir düğün vardı bu düğün ablamın düğünüydü annem

GURBET ÖZDEMİR

Rüyamda ölmüş ANNEMİ görüyordum.bir düğün vardı bu düğün ablamın düğünüydü annem de yöresel kıyafetini giymiş bana ablanı götürdüklerinde bende gidecem dedi. sende gelecekmisin dedi sonra ama birinin evde kalması lazım dedi bende tamam ben kalırım dedim ve gitmedim ve son ..

Ebru

Rüyamda annemin ölen dayısi bana diyorki”benim kız seni yanıma yollayacakti,niye gelmedin diyor.bende sonra geleceğim diyorum.anlami nedir

Gy

Rüyamda ölmüşüm. Tarihi bir binamerdivenlerden çıkıp insanların beklediği salona giriyorum. Herkes yanim yaşıtım ve turtaya benzer bir şeyler yiyorlar. Ben geldim merhaba diye Sevinç’le slm veriyorum. Tuhaf bakıyorlar. Sen neden geldin diyorlar. Doktor iyileştin dedi ben de anlamadım diyorum. Herkeste lacivert üniforma var. Ben de aynı şekildeyim. Ayağımda kahve bot kenarları siyah tül ve içinde beyaz çorabım vardı. Birden soruyorum ” derlerdiki musallah taşı var ben bunu görmedim acaba annem babam ağlıyorlar mı? Diye sorguluyorum. Balkona çıkıyorum dışarısı çöl. Yeşil bir ağaç var bakıyorum ve yine diyorumki burası bekleme salonu İngilizce ile uğraştın ne vardı diğer ilimleri de öğreneydin diye hayıflanıyorum. İçeri döndüğümde bir kaç kişi arkamdan dürtüyor ve biz cehenneme gidiyoruz diyor ve o sırada kapı, arkası gerçek dünya ve altından dumanlar çıkıyor. Eyvah burası gerçekmiş gidememki oraya insanlara namaz kılın kuran okuyun diyeyim diyorum. Ayrıca ölmüş ananem dileklerin gerçek oldu ama senin yerin benim yanım diyor. Hayır olsun inş.

Sıla

Rüyada sınıftaydım. Kapı açıldı ve ölmüş bir arkadaşım bana seslendi. Arkasında beyaz ışık vardı. O beni çağırdıktan sonra uyandım. Bu ne anlama geliyor?

Dilan

Rüyamda dedemle gezerken çikolata aldık ve bir yerde oturduk. Biraz zaman geçti ve dedem, ben gidiyorum dedi. Kızım sen de gel ama geç kalma dedi ve gitti. Sonrasında uyandım. Bu rüyam ne anlama geliyor?

Canan

Rüyamda kalabalık bir ortamda ölen dayım takım elbisesi ile herkesi selamlıyor. Dayımın küçük oğlu annemin yanına gelip, babasının beni özlediğini ve yanına alacağını söylüyor. Bu rüya ne anlama geliyor?

Özkan

Annem ve teyzem vefat etti. Dayımın eşi rüyasında anneannemin teyzem ve annemin kokusunu özlediğini söylemiş.