Rüyada Ölen Dede Görmek

Zorlu bir dönemden geçen rüya sahibi için rüyada ölen dede görmek kişinin yardım alacağı kendisinden yaşlı bir kimse ile tabir edilir. Bu kimsenin desteği ile rüya sahibinin maddi ya da manevi çatışmalarının sonunun geleceği ve refaha erileceği rivayet edilir. Okul dönemindeki gençler için ebeveynlerin yardımı ile kaliteli bir eğitim almaya delalettir.

Rüyada Ölmüş Dede ile Konuşmak

Rüyada vefat etmiş olan dede ile konuşmak, konuşulanların ne olduğuna bağlı olarak farklı biçimlerde tabir edilir. Konuşmalar dedenin haliyle, nasıl olduğuyla ilgili ise dedenin ahiret hayatına işaret ediyor demektir. Konuşmalar nasihat gibi ilerlemişse rüya sahibinin yaptığı ya da yapmak üzere olduğu bir yanlışın telafisiyle alakalı tabir edilmelidir.

Rüyada Ölmüş Anneanne ile Konuşmak

Vefat etmiş olan anneanne ile rüyada konuştuğunu gören kişinin anneannesinin ardından dua etmesi ve ruhuna Kur’an-ı Kerim okuması gerektiği rivayet edilir. Çünkü rüyada ölmüş anneanne ile konuşmak, anneannenin, rüya sahibinden dua istediği anlamına gelir. Rüya sahibinin anneannesini güzel ve huzurlu görmesi, ahiret hayatının da aynı şekilde geçtiğine işaret eder ancak huzursuz görmek anneannenin hayattayken yaptığı yanlışlardan ötürü sorgulandığına delalettir.

Rüyada Ölmüş Dedenin Elini Öpmek

Rüya sahibinin aile ve akrabalarının gözünde hayırlı bir insan olduğuna işaret eder. Kişinin doğru yoldan ayrılmadan hayatını yaşayacağı ve emeklerinin karşılığını er ya da geç alacağı tabir edilir.

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Yorumlar (1)

hasan ali

rtyamda evimizin önünde bi kalabalık var akrabülar hep silah falan atıyor bende epey bi silah attım sonra yemek koydular büyük ve tek bur masa küçük ve ortanca dayım var onlarla sohbet ettim baktım kenardada rahmetli anne dedem var sigara içiyordu bende seviniyordum dedem hiç değişmemiş diye sonra nişanın yada düğünün bittiğini söylediler bana ama ortada nişanlandığım kız yada evlendiğim kız yok beni bi eve bıraktılar evde bire vardı akrabaymış onu aşağıdan çağırıyorlar seni dedim aşağıya inince yabancı bi kişi buna iki yumruk attı ve ağzı burnu kan olmuştu o evide bir ay önce almışız sabah uyandığımdada en küçük dayımla konuşuyorum dayım iyiki almşsınız o evi diyır o sırada annem babam kardeşlerim geldi biraz uzun ve karmaşık oldu ama şimdiden allah razı olsun teşekkürler hakkınızı helal edin