Rüyada Odun Toplamak

Rüyada odun toplamak; kısmetini toplamak, para, varlık, bereket, geçinmek için gayret, olarak yorumlanır. Araziden, ormandan veya dağınık halde duran herhangi bir yerden kesmeye gerek olmadan odun topladığını görmek; kolay elde edilecek mala, keserek, kırılarak toplanan odunlar ise güç kazanılacak menfaate işaret sayılır.

Rüyada odun toplamak; hazır, istiflenmiş ise bir mirasa, büyük bir zattan yararlanmaya tabirdir. Rüyada bir toprak üzerine yığılmış odun çok miktarda para tedarikidir. Rüyada hasta için odun toplamak; onun iyileşeceğine, işsiz kimse için odun toplamak; bir işe başlayacağına delalettir, bazen de rüyada görülen odun; cimri ve kaba kimselere işarettir.

Rüyada Dağdan Odun Toplamak

Helal yoldan geçim temini olarak görülen rüya; zor ve meşakkatli bir hayat mücadelesine, kötü şartlar altında çalışmaya, azami gayret ve güç sarf etmeye yorumlanır.

Rüyada Çölden Odun Toplamak

Rüyada çölden, kurak ve açıklık bir araziden odun toplamak; fitne fesat işlere yorumlanır. Odun toplayıp sırtında taşıdığını gören fena, kıskanç, bencil, münafık, iftiracı bir insandır. Bazı tabirlere göre çölden odun topladığını ve bir eşekle taşıdığını gören kişi çok sayıda düşman sahibi olur.

Rüyada Oduncu Görmek

Rüyada odun görmek bazen arabozucu, dedikoducu kimselere yorulur. Kış mevsiminde olduğu halde oduncu görmek; mirasa, ticari kazanca, yaz mevsiminde bir oduncu görmek; dedikodu taşıyan kimselere, bozgunculara, günaha tabir edilir. Rüyada odun satan kimse; milletin aleyhinde konuşur, rüyada odun satın alan kişinin ise kendisi için kötü konuşulur.

Bu yazı Genel kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

Bir cevap yazın