Rüyada Odun Toplamak

Rüyada odun toplamak; kısmetini toplamak, para, varlık, bereket, geçinmek için gayret, olarak yorumlanır. Araziden, ormandan veya dağınık halde duran herhangi bir yerden kesmeye gerek olmadan odun topladığını görmek; kolay elde edilecek mala, keserek, kırılarak toplanan odunlar ise güç kazanılacak menfaate işaret sayılır.

Rüyada odun toplamak; hazır, istiflenmiş ise bir mirasa, büyük bir zattan yararlanmaya tabirdir. Rüyada bir toprak üzerine yığılmış odun çok miktarda para tedarikidir. Rüyada hasta için odun toplamak; onun iyileşeceğine, işsiz kimse için odun toplamak; bir işe başlayacağına delalettir, bazen de rüyada görülen odun; cimri ve kaba kimselere işarettir.

Rüyada Dağdan Odun Toplamak

Helal yoldan geçim temini olarak görülen rüya; zor ve meşakkatli bir hayat mücadelesine, kötü şartlar altında çalışmaya, azami gayret ve güç sarf etmeye yorumlanır.

Rüyada Çölden Odun Toplamak

Rüyada çölden, kurak ve açıklık bir araziden odun toplamak; fitne fesat işlere yorumlanır. Odun toplayıp sırtında taşıdığını gören fena, kıskanç, bencil, münafık, iftiracı bir insandır. Bazı tabirlere göre çölden odun topladığını ve bir eşekle taşıdığını gören kişi çok sayıda düşman sahibi olur.

Rüyada Oduncu Görmek

Rüyada odun görmek bazen arabozucu, dedikoducu kimselere yorulur. Kış mevsiminde olduğu halde oduncu görmek; mirasa, ticari kazanca, yaz mevsiminde bir oduncu görmek; dedikodu taşıyan kimselere, bozgunculara, günaha tabir edilir. Rüyada odun satan kimse; milletin aleyhinde konuşur, rüyada odun satın alan kişinin ise kendisi için kötü konuşulur.

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Yorumlar (1)

Nadire ceren

Rüyamda eşimle birlikte bir bahçe gibi biyerdeyiz orda iple bağlı beyaz boynuzlu bir öküz var bana doğru saldırıyor ama ben sopayla karşılık veriyorum bağlı olduğu için bisey yapamıyor sonra bir kadın görüyorum önce saglikliydi ve birden aklını kaybetti yüksek biterse bir sürü kuru fıstık karıştırmaya başladı esine bu kadın delirmis heralde dedim onu biraz seyrettik sonra eşimle daga ciktik ben odun kesmeye başladım esim bir kadının daha kesmesini istedi bende hayır benim kestigim yeter dedim daha sonra annemdeyim esim yok yegenim patlamış midir yapmış yere döküp oynuyor bende kızıyorum hertaraf yağ oldu ama beni dinlemiyor devam ediyor sonra annem geldi şikayet ettim ona oda kızdı ama benim elime yağlar bulaştı ve uyandım nedir bu ruya anlayamad yorumlarsaniz çok sevinirim