Rüyada Nikah Görmek

Rüyada nikah olduğunuzu görmek, namaz, oruç veya hac gibi ibadetlerin azlığına işaret eder. Rüyada nikah memurunu görmek, bekar bir kimse için evliliğe, evliler için ayrılığa veya rüyanın durumuna göre bir topluluğun lideri bulunmasına yahut da bir sözleşme yapacağınıza veya başka bir kimsenin kendisiyle sözleşme imzalayacağına işaret eder. Rüyada nikah görmek, bir farzı (Hac gibi, namaz ve oruç gibi farzı) yerine getirmeye işarettir.

Nikah memuru görmek, gönül huzuruna ve işlerin yolunda gideceğine mutluluğa işarettir. Rüyada nikah görmek, iyilik görmek, ortaklık yapmak, bü­yük memur olmak ve büyük bir vazife almak gibi şeylere işaretle tabir edilir. Rüyasında bir düşmanı ile nikahlandığını gören kimse, düş­manını yener, düşmanına galip (üstün) gelir veya geleceği­ne işarettir, diye yorumlanır.

Rüyada yapılan nikah, oruç, namaz, zekat, hac gibi farz olan ibadetlerden birini yerine getirmeye, hayatın bir düzene girmesine, sorumluluk ve her türlü kötülükten emn’yete işârettir.

Bilmediği bir kadınla nikahlandığını görmek, dini emirlere sımsıkı sarılmaya işârettir.

Her türlü nikah akdinin uygun bir ortamda ve usulüne uygun olarak gerçekleştiğini görmek, evliler için sevgi ve muhabbet tazelenmesine; bekâr kimse için hayırlı kısmete işârettir.

Rüyasında eşinden aldığı mal karşılığında ondan ayrılması ölüm veya işten ayrılmasına veya yolculuk sebebiyle ayrılığa işaret eder. Rüyada nikâh kıyılması rahatlığa ve menfaate, rüya sahibinin durumuna göre zinaya veya uygun olmayan şartlarda yapılan alışverişe, ortaklık yoluyla fayda elde etmeye işaret eder.

Uykuda bir kimse hiç tanımadığı bir kadınla nikâhının kıyıldığını görürse, onun, oruç veya namaz gibi farzları yerine getirmesi gerektiğine işarettir.

 

Bir yanıt yazın