Rüyada Nahl Suresi Görmek

Rüyasında bu sureyi okuduğunu veya dinlediği­ni gören kimsenin, helalinden çok rızık elde edeceği, zen­gin olacağı ile, veya Müslümanlar arasında çok çok sevi­len bir kimse olacağına işaretle tabir olunur. Ayrıca dün­ya da sıkıntı yüzü görmez, afet ve musibetlerden emin olur şeklinde tabir olunur.

Rüyada Nahl sûresini veya ondan bir ayeti okuduğunu görmek, din alimlerini ve salih müminleri sevmeye yorumlanır. Bazı yorumcular: «O kimse, daimi rızka erer» demişlerdir.

Hasta bir adamın rüyada Nahl sûresini okuması veya üzerine okunduğunu görmesi, hastalığından kurtulacağına işarettir.

Rüyada Nahl Sûresi’ni veya ondan bir âyeti okuduğunu görmek, din âlimlerini ve sâlih müminleri sevmeye işârettir.

Bazen rüyada Nahl Sûresi’ni veya ondan bir âyeti okuduğunu görmek, rüya sahibinin daimi rızka ermesine işârettir.

Hasta bir adamın rüyada Nahl Sûresi’ni okuması veya üzerine okunduğunu görmesi, hastalığından kurtulacağına işârettir.

Rüyada Nahl Sûresi’ni veya ondan bir parçayı okuduğunu görmek, helal rızk ile yaşamaya, dindarlar katında makbuliyete ve onların sevgisini kazanmaya işâret eder. Dünyada ona ihsan ettiği nimetle âhirette o kimseyi mesul tutmaz ve azap etmez.

Bir kimse rüyada Nahl Sûresi’ni veya ondan bir parçayı okusa veya üzerine okunduğunu görse, o kimse rızık yönünden muhafaza edilmiş olur.

Yine bir kimse rüyada Nahl Sûresi’ni veya ondan bir parçayı okusa veya üzerine okunduğunu görse, o kimse Resûlullâh’ın (s.a.s.) yardımcısı ve onu sevenlerden olur.

Bazen bir kimse rüyada Nahl Sûresi’ni veya ondan bir parçayı okusa veya üzerine okunduğunu görse, o kimse âlimlerden olur, eğer hasta ise sıhhat bulur.

Bazen de bir kimse rüyada Nahl Sûresi’ni veya ondan bir parçayı okusa veya üzerine okunduğunu görse, o kimsenin bedeni sıhhatli olur ve helal rızka kavuşur.

Bir yanıt yazın