Rüyada Mum Görmek

Rüyada mum görmek genelde iyiye yorumlanır. Mescide mum diktiğinizi görmek, çocuğunuzun ilim adamı olaca­ğına işaret eder. Yanan bir mumu görmek, işlerinizde ve hareket­lerinizde çok dikkatli ve uyanık davranmanız gerektiğine, sönmüş bir mum görmek, dostlarınız arasında itibarınızın biraz sarsılaca­ğına, eğer tüccar iseniz kolaylıkla kredi temin edemeyeceğinize işaret eder. Odanızda bir mum yandığını görmek, size büyük bir iyilik olacağına ve sevineceğinize, birisinin elinden yanan bir mu­mu aldığınızı görmek, mumu aldığınız kimseden yardım göreceğinize işaret eder. Evinizde veya odanızda yanan mumun söndüğü­nü görmek, felakete uğrayacağınıza işarettir. Elinizdeki mumu bi­risinin söndürdüğünü görmek, söndüren kimseden muhakkak bir zarar göreceğinize işarettir.

Rüyada mum görmek veya mum yaktığını görmek, bekar erkekler için iyi bir hanımla evleneceğinin işareti olarak yorumlanır. Bekar kadınlar içinde aynı şekilde iyi bir er­kekle evleneceğine, evli olan kadınlar için ise, çocuk sahibi olacağına, fakirler için zenginleyeceklerine işaret eder.

Mum, sevinç simgesidir. Hastalar için de şifa bulacaklarına işarettir. Herkes için mum hayra ve iyiye yorulan bir rüyadır. (Ayrıca geniş yorum için lamba maddesine de bakılabilir.)

Rüyada görülen mum, devlet reisine veya şanı yüce cömert bir çocuğa işâret eder.

Bazen riyada mum görmek, sâlih bir kimseye işâret eder.

Bazen de rüyada mum görmek, izzet ve devlete işâret eder.

Cahil bir kimse için rüyada mum görmek, hidayete işâret eder.

Fakir bir kimse için rüyada mum görmek, zenginliğe işâret eder.

Rüyada bir mescit veya medresede bir çok mumların yandığını görmek, o mahal halkının hemen hepsinin taat ve ibadet ehli olduklarına işâret eder.

Rüyada bir memlekette bir çok mumların yandığını ve etrafa zyalar saçtığını görmek devlet reisinin adaletine, hakimlerin insafına yüksek makam sahiplerinin de hayırhahlığma işâret eder.

Rüyada mumun eriyerek birikmesinden dolayı şamdanın çukur yerini görmek, meşakkat ve mihnetten sonra kavuşulacak helal mala ve rızka işâret eder.

Rüyada mum imal eden veya mum satan bir kimseyi görmek, ferahlık ve sevinci işârettir.

Yine rüyada mumcuyu görmek, ilme, hidayete, genişlik ve feraha işâret eder.

Bazen rüyada mumcuyu görmek, hastalığa, malın noksanlaşmasına, bereketin gitmesine ve ağlamaya işâret eder.Rüyada görülen mum, padişah veya şanı yüce cömert bir çocuktur. Mumun eriyerek birikmesinden dolayı şamdanın çukur yerini görmek, zahmetten sonra kavuşulacak helal mala yorumlanır.

Padişah veya şanı yüksek bir çocuk sahibi olunacağını müjdeler. Şamdanın çukur kısmında eriyen mumu görmek, sıkıntı ve güçlükten sonra kavuşacağı helal mala işaret eder. Bekâr kişi için güzel bir hanımdır. Bazı yorumculara göre mum, salih bir kişiye işaret eder. Cahil için ilim, fakir için zenginliktir. Mum yapan kişi görmek ferahlığa, hastalar için ölüme, malın eksilmesine, bereketin gitmesine ve ağlamaya yorumlanır.

Bekar kimse için mum görmek, hanıma yorumlanır.

 

Bir cevap yazın