Rüyada Mühür Görmek

Rüyada mühür görmek veya bir vesikaya mühür basmak bugünlerde çok dikkatli hareketlerde bulunacağınıza, aynı zamanda biraz daha dikkatli olmanız gerektiğine işaret eder.

Rüyada mühür görmek, selamet ve güvende olduğu­nuzun işaretidir, şeklinde tabir olunur.

Hanımı hamile olan bir kişinin rüyada altın bir mühür görmesi, doğacak çocuğunun erkek olacağına işarettir.

Rüyasında elinde demirden bir mühür olduğunu görmek, rüya sahibi, önce zorluk ve meşakkatle karşılaşır, sonra ise, kolaylık ve iyiliğe ererek feraha nail olur şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyada mühür görmek, hanım ve çocuğa işâret eder.

Bir kimsenin rüyada mühür bulduğunu görmesi, o kimsenin eline mal geçmesine, yahut bir çocuğu dünyaya gelmesine işâret eder.

Bazen bir kimsenin rüyada mühür bulduğunu görmesi, o kimsenin sâliha (iyi huylu ve dindar) bir kadınla nikâhlanmasına işâret eder.

Rüyada görülen mühür, emin olmak, eş ve çocuktur. Hanımı hamile olan bir kimse rüyada altından bir mühür görse, erkek bir çocuğu olur.

Yüzüğünün taşının düştüğünü gören kimsenin çocuğu ölür yahut malından bir şeyi kaybeder. Yüzüğün kırılması, hanımının boşanmasına yorumlanır. Yüzük, bir ev veya bir hayvanı satın almaya yahut bir velayete yorumlanır.

Demirden bir yüzük taktığını gören kimse, zorluk ve meşakkattan sonra hayra kavuşur. Yüzük altından ve kaşı da varsa bu rüya iyi ve hoştur. Yüzüğün kaşı olmazsa, kendisinde menfaati olmayan işlere yorumlanır.

Yüzüğün kaşı çocuktur. Eğer kaş mücevherden olursa yorum makam ve para ile saltanat ve devlete, çok mala, şöhrete, izzet ve şerefe yorumlanır.

Kaşın yeşil yakuttan olduğunu gören kimsenin, mümin, alim, zeki ve anlayışlı bir çocuğu dünyaya gelir. Ağaç parçasından yüzük, münafık bir kadındır.

Bir kadına rüyada yüzük verilse, o kadın evlenir. Evli ise doğurur. Kadının rüyada gördüğü altından yüzük, eğer kocayla yorumlanırsa, mala yorumlanırsa, mal ve elbise vs. gibi şeylerden dolayı şereflenir. O kadın kocasından ferahlık ve sevinç görür. Eğer çocuğa yorumlanırsa, o çocuk aziz ve şerefli olur.

Yüce Allah’tan yüzük almak zahid ve abid kul için kötü ölümle ölmekten emin olmasına yorumlanır. Peygamberimiz (S.A.V.) den veya alim bir kimseden gümüş yüzüğü almak, ilme kavuşmaya müjdedir

 

Bir yanıt yazın