Rüyada Mihrap Görmek

Rüyanızda cami mihrabı görmek, hayra ve müjdeye işaretle yorumlanır. Mihrap karanlık bir vaziyette görülse, kedere işarettir. Aydınlık ve ışıklı bir durumda gö­rülse, sevince işarettir.

Kişinin rüyada mihraba idrarını yaptığını (işediğini) gör­mesi, rüya sahibinin bir oğlu olacağına ve bu oğlunun imam olup mihrapta namaz kıldıracağına (yani oğlunun imamlık görevine geleceğine) işaretle yorumlanır.

Bazen de rüyada mihrap görmek, helal rızka ve sâliha bir hanıma işâret eder.

Rüyada imamın mihrapta namaz kıldığını görmek, ona tabi olmaya işâret eder.

Bir kimsenin rüyada mihrapta namaz kıldığını görmesi, o kimse için güzel bir müjdedir.

Bir kadının rüyada mihrapta namaz kıldığını görmesi, o kadının, erkek bir çocuk doğurmasına işâret eder.

Bir kimsenin rüyada vaktin dışında mihrapta namaz kıldığını görmesi, o kimsenin, kendisinden sonra evlât ve torunlarının erişecekleri hayra ve memuriyete işâret eder.

Rüyada kıbleden başka tarafa dönmüş mihraplar görmek, söz ve amelde doğru yoldan dönmeye işâret eder.

Rüyada bir camimin mihrabını kıbleden eğrilmiş halde görmek, bidat ve nifaka işâret eder.

Bir kimsenin rüyada mescidin mihrabının kıbleden başka bir yere yönelmiş olduğunu veya mihrapta fenâ bir koku veya atılmış bir leş bulunduğunu görmesi, o kimsenin bidatcı veya münafık olmasına işâret eder.

Rüyada evlerdeki mihrapları parmaklarıyla tayin etmek, oranın erkek evlâda kalmasına, eğer erkek çocuk yok ise vakfa ait olmasına işâret eder.

Rüyada kır ve sahradaki mihrapları görmek, ihlâsa, halktan ayrı yaşamaya ve inzivaya çekilmeye işârettir.

İmama veya bir yöneticiye işaret eder. Mihraba birkaç damla sidik damlattığını gören kişinin her damla kadar temiz bir evlada sahip olacağına işaret eder. Mihrapta namaz kılmıyorsa o kişi için müjdeli bir haberdir. Rüyayı gören kadın ise erkek çocuk dünyaya getirir. İmamın mihrapta namaz kıldığı görülmüşse o imama uyulur. Kısacası rüyada mihrap görmek her zaman hayra yorulur.

Rüyada görülen mihrap, imama veya bir öndere yorumlanır. Bir kimsenin rüyada mihrapta namaz kıldığını görmesi, o kimse için müjdedir. Eğer rüyayı gören kadın ise, erkek bir çocuk doğurur.

Rüyada bir imamın mihrapta namaz kıldığını gören kimse, imamın yaptığı şeye uyar. Bir kimsenin rüyada vaktin dışında mihrapta namaz kıldığını görmesi, o kimsenin kendisinden sonra evlat ve torunlarının erişecekleri hayra ve memuriyete yorumlanır.

Kıbleden başka tarafa dönmüş mihraplar söz ve amelde doğru yoldan dönmeye yorumlanır.

Bazen de mihrap, helal rızka ve saliha bir hanıma yorumlanır.

 

Bir yanıt yazın