Rüyada Mendil Görmek

Tarih boyunca bugünkü yoğun kullanımının dışında çok farklı amaçlarla yaşantımızda var olan mendil, bazı kültürlerde güneşten korunmayı sağlayan bir obje, bazı kültürlerde ise sevgiyi, aşkı, bağlılığı veya ayrılığı ifade etmek için sevgiliye verilen bir imge niteliği taşır. Rüya görülen mendil sembolü, çoğu zaman başka bir insan ile ilişkilendirilir. İyi bir arkadaşa, yeni tanışılacak birisine, geleceğe dair birlikte yapılacak güzel planlara işaret eder. 

Rüyada Renkli Mendil Görmek

 • Rüyada renkli mendil görmek genel olarak gelecekteki keyifli zamanları çağrıştırır. Görülen mendilin rengine göre rüya sahibinin yaşamında olacak yeniliklere işaret eder. 

Rüyada Kırmızı Mendil Görmek

 • Rüyada kırmızı mendil görmek, yeni bir aşkın başlangıcına veya var olan ilişkide yaşanacak güzel gelişmelere işaret eder. Rüya sahibi bekar bir insansa evliliğe doğru gidecek bir ilişkiye başlayacak ve bu evlilik ona yaşamı boyunca mutluluk, huzur getirecektir.
 • Evli olan kişilerde ise bu rüya, evliliğin huzurlu bir döneme gireceği şeklinde yorumlanır. 

Rüyada Yeşil Mendil Görmek

 • Rüyada görülen yeşil mendil, kişinin inancını simgeler. Rüya sahibinin hayırlı bir insan olduğu, çevresindeki insanları özenle seçtiği için kolay kolay çevresinden gelecek bir olumsuz davranışla karşılaşmayacağı söylenir. 

Rüyada Mavi Mendil Görmek

 • Mavi mendil özgürlük anlamı taşır. Rüyasında mavi mendil gören kişi tatile çıkacak ve bu tatil boyunca uzun uzun geçmişiyle alakalı düşüncelere dalacaktır. Hesaplaşmaları sonunda iç sıkıntılarından kurtulacak, kalbini kırdığı insanlardan af dileyecektir. Böylece onu rahatsız eden duygulardan tamamıyla kurtulacaktır. 

Rüyada Pembe Mendil Görmek

 • Pembe mendili rüyasında gören kişi romantik anlara hazırlıklı olmalıdır. Güzel haberler, iyi dilekler, sevilen insanlar ile yaşanacak mutlu anlar kapıdadır. Rüya sahibinin sevdiği insanlardan güzel hediyeler alacağı söylenir.
 • Pembe mendil görülen rüyaların bir başka anlamı ise evlilik yolunda atılacak ilk adımı ifade eder. Rüya sahibinin kendisi bekar ise hayırlı bir kısmet karşısına çıkacaktır. Evli ve çocuklu bir insansa bu kısmet çocuklarından birisine gelecektir. 

Rüyada Sarı Mendil Görmek

 • Sarı mendil ayrılığa, hastalığa, sıkıntılara işaret eder. Rüya sahibinin sevdikleri ile yaşayacağı tartışmalara yorumlanır. Evli olan kişilerin aile yaşamlarında sorun yaşayacakları söylenir. Bekar kimseler ise ilişkilerinde şüpheye düşecek ya da çok sevdikleri bir insan ile küçük bir tartışma yaşayacaktır.

Rüyada Kirli Mendil Görmek

 • Rüyada görülen kirli mendil, var olan sorunların daha da büyüyeceği anlamına gelir. Dertler bir çığ gibi üstü üste gelerek katlanacak, çözümsüz bir hal alacaktır. Rüya sahibi yaşadıklarının altında ezilecek ve başkalarından yardım umacaktır. Eğer bu olaylara zamanında müdahale edilmez ise iyice içinden çıkılmaz bir problem söz konusu olabilir.

Rüyada Erkek Mendili Görmek

 • Rüyada erkek mendili görmek, bir erkek tarafından gelecek teklife ya da yardıma yorumlanır. Rüya sahibi sıkıntı içindeyse aile büyüklerinden bir erkekten yardım alacaktır.
 • Bu rüya aynı zamanda evlilik teklifine işaret eder. İlişkisi olan bekar kadınlar kısa bir zaman içerisinde evlilik teklifi alabilir, ilişkisi olmayanlar ise bir erkekle tanışabilir. Erkekler için ise bu rüya, evlilik yolunda atılacak adımları işaret eder. 

Rüyada Mendilci Görmek

 • Rüyada mendilci görmek, rüya sahibine yardımda bulunan, onu koruyup kol kanat geren bir insanın varlığına yorumlanır. Bir aile büyüğü ya da iyi bir dost, rüya sahibini yaşayacağı sıkıntılardan koruyor, ona her daim destek olarak güzel zamanlar geçirmesini sağlıyor olabilir. Aldığı bu desteği yaşamının en zor anlarında bile hisseden rüya sahibi, bu kişi sayesinde yaşama karşı daha güçlü bir duruş sergilemektedir. 

Rüyada Mendil Sallamak

 • Rüyada mendil sallamak, rüya sahibinin yakın zaman içerisinde çok eğleneceği bir grubun içinde olacağı anlamına gelir. Bir düğün, bir davet ya da ailenin tamamının toplanacağı bir yemekte mutlu zamanlar geçirilecektir.
 • Bu rüyanın bir başka anlamı ise rüya sahibinin çevresine mutlu bir haber vereceği şeklindedir. 

Rüyada Mendil İstemek

 • Bu rüya, rüya sahibinin dar günlere düşeceği ve etrafındaki insanlardan yardım isteyeceği şeklinde yorumlanır. Bu yardım içinde bulunulan maddi sıkıntılardan kurtulmak için olabilir. Rüya sahibi aynı zamanda duygusal konularla ya da aile yaşamı ile ilgili çözemediği sorunları da bir başkasına fikir danışarak çözmek isteyebilir. Rüyada mendil istenen kişi mendili verirse sıkıntılar bitecek demektir, mendili vermezse sorunlar bir süre daha sürecektir. 

Rüyada Mendil Vermek

 • Rüya sahibinin bir başkasına yardım edeceği anlamına gelen bu rüya, çoğu rüya alimi tarafından olumlu şekilde yorumlanır. Kişinin maddi durumu kötü olan bir yakınına ya da bir hayır kuruluşuna yardım edeceği söylenir. Bu yardımlar rüya sahibinin manevi dünyasında değişikliğe yol açacaktır. 

Rüyada Mendil Satmak

 • Rüyada mendil satan kişinin maddi sıkıntıya düşeceğine, yaptığı gereksiz harcamalar yüzünden sorunlar yaşayacağına inanılır. Rüya sahibi mendili kendisi satıyorsa sıkıntılar onun başına gelecektir. Eğer bir başkasının mendil sattığını görmüşse o zaman o kişi sıkıntıya düşecektir. Bu rüya, rüya sahibi için bir uyarı niteliği taşır, gelecekte elinde olanları satmak zorunda kalmaması için şimdiden harcamalarına dikkat etmesi gerektiğini söyler. 

Rüyada Mendil Yıkamak

 • Mendil yıkamak aile yaşamına düşkünlüğe işaret eder. Rüya sahibi, aile bireylerini, büyüklerini, dostlarını ihmal etmeyen, onları sürekli hatırlayan bir kimsedir. Rüya sahibi sadece büyüklerine değil küçüklerine karşı da sevgi dolu, ilgili bir insandır. Sevgisini göstermekten çekinmez, bu özelliği ile etrafında sevilen ve sayılan bir insandır. 

Rüyada Islak Mendil Görmek

 • Rüyada görülen ıslak mendil, rüya sahibinin çok sevdiği iki insan arasında kalacağı şeklinde yorumlanır. İki kişi arasında yaşanacak kavgada hakemlik görevi yapmak rüya görene düşecek ve bu olay onun muhakeme yeteneğini ortaya koyacaktır.

Rüyada Birinin Peçete Verdiğini Görmek

Kişi rüyasında birisinin ona peçete verdiğini görmüşse var olan sıkıntılarından kurtulacaktır. Sağlığı düzene girecek, ailesinde olan sorunlar son bulacak, mutlu günler kapısını çalacaktır. Maddi ve manevi huzur sağlanacaktır.

Bu rüyanın bir başka yorumu ise yakın zaman içerisinde mülk sahibi olunacağı şeklindedir. Yakın gelecekte ev alma konusunda önemli bir adım atacak rüya sahibinin bu hamlesi, çevresi tarafından da desteklenecektir.

Bu yazı Genel kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

Bir yanıt yazın