Rüyada Mekke’ye Gitmek

Rüyada mekkeye gitmek; kişinin aklında fikrinde olan bir durumun bilinçaltına yerleşmiş halinin rüyadaki aksidir. Rüyada Mekke’ye gitmek gerçekte de Mekke’ye gitmek olarak değil bir çeşit iç hesaplaşma olarak yorumlanır. Rüya gören kişinin dünyevi yaşamdan koptuğuna, fazlası ile kendisini dine kaptırdığına göstergedir ve aradaki dengeyi bulamayan insanın topluma, ailesine hiç bir faydasının olmayacağına nafile bir inanan olduğuna işaret eder.

Rüyada mekkeye gitmek; hac yolculuğuna hazırlanmaya yorumlanır. İslam dinine mensup kişinin bu rüyayı görmesi hac vazifesini yerine getirme isteğine hayrolur. Rüyada mekkeye gitmek dini amaçlar için ise; erdemli, gerçek bir Müslüman olmayı başaran kişiye Mekke’ye gidip hacı olmak da nasip olur.

Rüyada Mekke’yi Görmek

Rüyasında Mekke’yi gören kim­senin, inançlarının sağlam olduğu sürece korkusunun eceline faydası olmayacağını ve güvende olduğunu bilmesi gerektiğine yorulur. Bir insanın rüyasında Mekke yolunda seyahatte olduğunu görmesi, o insanın yaşadığı süre içerisinde doğru yoldan ayrılmaması, dünyadaki görevinin faziletli bir insan olup insanlara iyi örnek olmak ve şeytanın oyunlarını alt etmek olduğunu unutmaması olarak da yorumlanır.

Rüyada Mekke’de Olduğunu Görmek

Rüya görenin çok yanlış işler içerisinde olduğuna, hurafeler peşinde lüzumsuz vakit harcadığına, inançlarını iyi ve olumlu şekilde değerlendirmediğine ve hatalarından tövbe etmesi, Allah’tan af dilemesi gerektiğine delalet eder. Ayrıca bekâr kişi için dindar biri ile evlenmeye, mahkemesi bulunan bir kimse için davada galip gelip kazanacağına, hasta kimsenin hastalığının uzaması ve bazen de o hastalıktan vefatına rivayet edilir.

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Yorumlar (3)

ahsen kılıç

rüyamda Mekke’deydim ancak Kabe’yi görmedim.büyük bir kalabalık vardı.kız kardeşimi kaybetmiş onu arıyordum.

Abdulkadir

Rüyamda mekkeye sevdiğim kız ve iki arkadaşımla gidiyordum. Kalmak için otel arıyorduk kız arkadaşımla beraber olmayı arzuluyodum . Sonra başka rüyaya geçtim mekkeye sadece kız arkadaşım gitmiş 2 günlüğüne ben de onu bekliyorum.

Cemile

Rüyada Mekke’de yolundayım ve aniden kendimi uçurum kenarında düşecekmiş gibi buldum. Babama bağırdım. Beni ve annemi kurtar derken aniden annem düştü. Ölmemişti. Ben de o yüksek yerden kurtuldum. Anneme kostüm ve gözünde gözlük olmuş ama kendimizi Mekke’de sanıyoruz. Bu rüyam ne anlama geliyor?