Rüyada Mekke Görmek

Mekke şehri, İslam dini için kutsal bir yapı olan Kâbe ile özdeştir. Kutsal Kâbe, aynı zamanda ilahi anlamda Allah’ın evi, bir cami, tüm Müslümanların inanç birliği yaparak sinerji oluşturduğu topluluk merkezi anlamına gelir. Rüyada, Mekke görmek, bu kutsal yapının yakınında olmak, Müslümanlığın 5 şartından biri olan hac görevini yerine getirmek ve genel anlamda inançlar ile ilgilidir.

Rüyada Mekke ve Kutsal Kabe Ziyareti

Kâbe’yi bir rüyada görmek, gerçek inançlarda olduğu gibi, Allah’ın Birliğine, O’nun İslam peygamberi Hz. Muhammet’in vekilliğine tanıklık etmek demektir. Kâbe’yi tavaf etmek ya da rüyada belirtilen ritüellerden herhangi birini yerine getirmek, dürüstlük yolunda yürümek ya da dini hayatını rüyasında olduğu kadar düzeltmek üzerine bir işaret sayılır.

Mekke ve Kutsal Kâbe ziyareti görülen bir rüya; bereket ve faydalar demektir. Bir rüyada Mekke’ye giden yolda yürümek, Hac yolculuğuna çıkmak demektir. Ayrıca, çıkılacak bir iş gezisi sırasında maddi kazançlar ve dünyevi kar elde edileceğine de yorumlanır. Rüya içinde kutsal Kâbe içinde dua etmek, yetkili Allah’ın vesayeti altında güvencede olmaya ve birinin düşmanlığından korunmaya yorumlanır.  Mekke ve Kâbe’nin olduğu bir rüyada çorak araziler benzeri olumsuzluklar görülür ise tam tersi anlamına gelir.

Rüyada Mekke’ye Gitmek

Bir günahkâr Mekke şehrine rüyasında girdiğini görür ise günahlarından tövbe eder. Eğer birisi, bir inançsızlığa sahipse ve bir rüyada Mekke’ye girdiğini görürse, bu onun argümanlarını kaybedeceği, adil ve doğru olanı bulacağı anlamı taşır. Hasta bir kişi rüyasında Mekke’ye gittiğini görürse, hastalığının uzun süreceği ve bundan ölebileceği anlamına gelir.

Rüyanla ilgili yorumları mı merak ediyorsun?

Rüyanı Bize Anlat

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Henüz yorum yapılmamış!