Rüyada Mavi Kuş Görmek

Rüyada mavi kuş görmek; neşe, mutluluk, refah, özgürlük ve iyi bir yaşantıya yorumlanır. Rüyada görülen kuşun mavi renginin çok belirgin olması şartı ile aile içindeki hoş sohbete ve gönül işlerinde sadakate işaret sayılır. Rüyada elinde mavi bir kuşun öldüğünü görmek; gözyaşı, mavi bir kuş ile konuştuğunu görmek ise bilgeliktir. Rüyada karışık renkli kuşlar işlerde de karışıklığa yorulur.
Rüyada mavi kuş görmek; kuşun türü ve eylemleri ile farklı anlamlara gelebilir. Rüyada görülen mavi kuş; güzel ve havada uçarken görülüyor ise hayırlı haberler getireceğine, su kuşu ise bir deniz yolculuğu yapılacağına veya denizaşırı bir yerden gelecek misafire, büyük mavi kuşlar ise zengin tacirlere, varlıklı, makam sahibi kimselere yorulur.

Rüyada Mavi Kuşlar Görmek

Rüyada birden fazla sayıda ya da sürü halinde görülen mavi kuşlar; saltanata, büyük servet ve ganimete erişileceğine işaret sayılır. Bazı rüya yorumcularına göre kuşun omuza, ele, başa konması büyük şans, üstüne pislemesi ise yeni bir elbise sahibi olmaya işarettir. Yırtıcı kuşlar ise evdeki haşerelere yorulur.

Rüyada Mavi Kuş Beslediğini Görmek

Rüyada beslendiği görülen mavi kuş kafeste değil ise bekâr bir insanın mutlu huzurlu bir yuva kuracağına, evli insanlarında halinin vaktinin, keyfinin yerinde olacağına işarettir.

Rüyada Kafeste Mavi Kuş Görmek

Rüyada mavi kuşu kafeste görmek; ruhsal manada kişinin yaşadığı stres kaynaklıdır. Rüya tabircilerinin ortak görüşüne göre de iyiliğe alamet değildir. Kişinin hiç beklemediği bir anda sıkıntıya girmesine, kendisini çaresiz ve bitap hissetmesine sebep olacak olaylara yorulur.

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Yorumlar (2)

Demir

Merhaba rüyamda mavi küs gördüm rengi çok belirgin kapimizdaki agacdaydi tesedufen elimi uzattim gelmez sandim ama ekime kondu eve götürene kadar çok sayıda takla attı yüzüm e kondu havada uçup tekrar elime konuyordu alt kata abim oturuyor onun evine geldim kuşu avucladım içeri girdim eli mi açtım kuş çok küçülmüş bi sekilde evin içinde dönüyordu sonra uyandım aynı anda

Keziban Koç

Merhabalar,direk konuya giriyorum ben dün gece rüyamda kanatları mavi gövdesi biraz daha açık mavi bir kuşun karşımda duran parlak yeşil bir ağacın dalına konup bana karşı öttüğünü gördüm bir de kuşun kuyruğu kendi boyunun iki katı kadar uzundu sizce bu rüya ne anlama geliyor yorumlarınızı heyecanla bekliyorum şimdiden çok teşekkür ederim.