Rüyada Matbaa Görmek

Rüyada matbaa gören kişinin çok uzun zamandır çözülmesini beklediği resmi bir konunun lehine sonuçlanması beklenir. Üstelik bu konuyla ilgili başlangıçta kazanma şansı zayıf görünse de zaman ilerledikçe konu onun lehine işlemeye başlayacak ve aynı şekilde nihayetlenecektir.

Ayrıca rüyada matbaa görmek resmi bir kuruluşa yapılan başvurunun kabul edileceği ve kişinin bir devlet dairesinde çalışmaya başlayacağı şeklinde de yorumlanmaktadır. Bazı rüya yorumcuları tarafından bu tarz rüyalar, kişinin bundan sonraki resmi işlemlerinin hiçbir sıkıntı yaşanmadan, tabiri caizse “tereyağından kıl çeker gibi” kolaylıkla çözüleceği şeklinde de yorumlanmaktadır.

Rüyada Matbaada Çalıştığını Görmek

 • Rüyada matbaada çalıştığını görmek, rüyada matbaa görmekle benzer şekilde tabir edilmektedir. Kişinin devlet dairesinde çalışmaya bağlayacağına ve burada yükseleceğine delalet eder. Eğer kişi matbaada çalışırken herhangi bir sorunla karşılaşmıyorsa iş hayatında da aynı kolaylıkla ilerleyeceğine, eğer rüyasında belli sorunlarla uğraşıyorsa, çalıştığı kurumda da benzer sıkıntılar ve zorluklar yaşayacağına işaret eder. Ancak er ya da geç kendini ispat ederek kurum içerisinde hak ettiği saygı ve değeri görecektir.
 • Eğer rüyayı gören kişi matbaada çalışırken bir hata yaparsa, çalıştığı devlet kurumunda da benzer bir şeyin başına geleceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada Matbaada Makinelere Bakmak

 • Rüyada matbaa makinelerine baktığını, makinelerle ilgilendiğini gören kişi, çalıştığı kurumda da benzer bir pozisyona gelecektir. Kurumun “sorun çözücü” mercii olan kişi, ilişkiler arasında ihtilafları çözeceği gibi şirket içinde yaşanan evraklara bağlı sorunların da düzenleyicisi ve denetleyicisi olacaktır. Matbaa ya da başka bir işte bu şekilde bir görevde olduğunu gören kişinin bundan sonraki hayatının, görevinin kritikliği nedeniyle maddi refah ve saygı içerisinde geçeceğine inanılır.
 • Ancak rüyasında matbaa makinelerine yalnızca bakan ve çıkan bir sorunda herhangi bir eylemde bulunmayan kişilerin rüyası karşılarına çıkacak önemli bir fırsatı reddedeceği ve bu nedenle iş hayatında ciddi sorunlar yaşamaya başlayacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Matbaa Makinelerinin Gürültülü Çalışması

 • Matbaa makinelerinin gürültülü çalışması farklı yorumcular tarafından farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Bazı yorumcular buna benzer rüyaları, rüyayı gören kişinin başına çok ciddi ve sıkıntılı bir olay geleceği, bu olayın hem özel hayatında hem iş hayatında pek çok kişiyi rahatsız edecek şekilde büyüyeceği şeklinde yorumlamaktadır.
 • Farklı yorumcuları ise, rüya gören kişinin çalıştığı kurumda dedikodu ve gıybetin oldukça yüksek olduğu ve kişinin bu duruma müdahale etmemesi halinde bu söylentilerden kendisinin de olumsuz yönde etkileneceği şeklinde tabir etmektedirler. Dedikodu ve gıybet hiçbir zaman hayra yorulan durumlar değildir. Kişi, rüyasında direkt bunları görmese bile semboller ve işaretlerin ne şekilde yorumlandığı çok önemlidir.

Rüyada Matbaacı Görmek

 • Bu rüyaları yorumlamak için matbaacının rüyayı gören kişiye karşı tutumunu dikkate almak gerekir. Eğer matbaacı rüyayı gören kişiye babacan bir tavırla yaklaşıyorsa, ona kol kanat geriyorsa, kişinin çalıştığı kurumda da benzer bir kişiyle tanışacağı ve bu kişinin onun yükselmesinde önemli rol oynayacağına inanılır.
 • Ancak matbaacı rüyayı gören kişiye kötü sözler söylüyor, ona kötü davranıyor veya kuyusunu kazıyorsa bu, kişinin iş hayatında tanıdığı bir kişiden zarar göreceği anlamına gelir. Rüya tabircileri çoğunlukla bu kişinin matbaacı olmasından dolayı rüyayı görenin işvereni olduğunu düşünürler. Rüyasında, matbaacının kendisine kötü davrandığını gören kişi özellikle üstlerine karşı dikkat etmelidir.

Rüyada Kitap Bastırmak

 • Rüyada kitap bastırmak nereden bakılırsa bakılsın hayra yorulur ve en güzel rüyalardan biridir. Eski zaman yorumcuları rüyada kitap bastırdığını gören kişinin sahip olduğu ilim ve irfan ile birlikte yolunun aydınlanacağını, manevi olgunluğa erişeceğini, bilgi birikimini etrafıyla paylaştıkça çevresinin genişleyeceğini dile getirmişlerdir.
 • Modern yorumcular ise bu rüyayı, rüyayı gören kişinin muhtaç durumdaki bir kişiye yardımı neticesinde o kişinin yükselmesi, bolluk ve berekete kavuşması ve onu bu noktaya getiren kişiye el uzatarak yanına çekmesi şeklinde yorumlamaktadırlar.

Rüyada Matbaa Fabrikası Görmek

 • Rüyada matbaa fabrikası gören kişinin rüyası, hayatını sağlıklı, huzurlu ve mutlu geçireceğine delalet eder. Fabrika ve benzeri önemli üretim tesislerini rüyada görmek bolluk bereketin bilinçaltındaki sembolleridir. Bu nedenle matbaa fabrikası gören kişilerin de bu bolluk berekete ve devamında huzura erişeceğine inanılır.
Bu yazı Genel kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

Bir yanıt yazın