Rüyada Leylek Görmek

Rüyada leylek görmek, dindar, akıllı, terbiyeli, tedbirli,kimseye zarar gelmesini istemeyen mevki sahibi bir kimse ile yorumlanır.

 Leyleğin geldiğini görmek, yaz mevsimine işarettir. Kış mevsiminde leylek görmek, bir fırtına çıkacağına işaret eder.

Yalnız başına havada uçan bir leylek görmek, sıcak iklimli mem­leketlere bir seyahat yapacağınıza veya ayrı düştüğünüz sevgilini­ze yahut da sevdiklerinize tekrar kavuşacağınıza işaret olarak yorumlanır.

Bir leylek tuttuğunuzu bulduğunuzu görmek,iyi bir adamla dost olacağınıza, bir leylek öldürdüğünüzü görmek, büyük mev­ki sahibi bir düşmanınızı mağlup edeceğinize leylek ile konuştu­ğunuzu görmek, herkesin hayret edeceği bir şey yapacağınıza ve bundan dolayı da elinize para geçeceğine işarettir.

Damınızın üze­rinde leylek görmek, evinize hayırlı bir misafir geleceğine işarettir.

Rüyada leylek görmek, yolculukla seyahatle yorumlanır. Rüyada leylek öldürmek düşmana galip (üstün) gelmekle yorumlanır. Rüyada leyleğin ev üzerinde bir şey yediğini görmek değer­li bir zata ikram verileceğini işarettir.

Rüyada leylek görmek, toplantı ve ortaklığı seven ve o arzuda bulunan bir takım kimselere işarettir. Rüyada leylek kuşlarının kışın bir yerde toplanmış görülmeleri, hırsızlara, veya havanın soğuk ve sıkıcı olmasına yorumlanır. Bazen de leylek kuşunu görmek, misafirin yolculuktan gelmesine yorulur.

Rüyada leylek; bilgili, nazik, sakin, dengeli, iyi niyetli, hikmet sahibi biri olarak yorumlanır. Rüyasında bir leylek gören böyle biriyle tanışır. Uçan bir leylek gören çok hayırlı haber alır.

Gafer-i Sadık (r.a.)’ın yorumu:

Kişinin rüya da leylek gör­mesi, dört cihete işaretle tabir olunup yorumlanır:

  • Çiftçiye işaretle,
  • Küçük ve zayıf bir idareciye işaretle,
  • Bekçiye işaretle,
  • Garip ve fakir bir adama işaretle yorumlanır demiştir.

Rüyada leylek görmek, toplantya, ortaklığı ve toplu hareket etmeyi seven kimselere işârettir.

Bazen leylek kuşunu görmek, uzaktaki bir dostun gelmesine veya misafirin yolculuktan gelmesine işârettir.

Rüyada leylekleri dağınık halde görmek, yolculuk yapanlar için hayır ve iyiliğe işârettir.

Rüyada bir leylek tutup evine götürdüğünü görmek, asil ve nesebi güzel bir kadınla evlenmeye işârettir.

Rüyada leylek kuşlarını kışın bir yerde toplu halde görmek, hırsızlara,yol kesicilere, düşmanla harp edenlere, havanın soğuk ve sıkıcı olmasına ve kışın çetin geçmesine işâret eder.

 

Bir yanıt yazın