Rüyada Kürsi Görmek

Bir kimsenin rüyada göklerin üzerinde bulunan “Kürsi”yi görmesi, ilim sahipleri için, derece ve mertebesinin yükselmesine ve olgunlaşmasına, kemale ermesine işa­rettir şeklinde yorumlanmıştır.

Arşın altında ve göklerin üzerinde bulunan bu sema taba­kası ve manevi makamı “Kürsi”yi nurlar içinde parladığını gören kimse, halk (insanlar) arasında itibar sahibi, saygın­lığı olan bir kimse olacağına işarettir. Bu rüyayı gören kim­se, hayra ulaşır. Devletin başında bulunan idareciden lü­tuf ve ihsan görür. Malı çoğalır, zengin olur şeklinde yo­rumlanmıştır.

Kişinin rüyada bu “Kürsi”yi karanlıklar içinde görmesi, ay­dınlık görmesinin tersiyle yorumlanır. Yani hayırlı değil­dir. Zarar ve ziyana işaretle yorumlanır denilmiştir.

Rüya yorumcularının çoğunluğu “Kürsi”yi dini ölçülere uygun olarak görmeyi, hayra işaretle yorumlamışlardır. Dini ölçülere uygun olmayan şekilde görmeyi de şerre (zarara-fenalığa) işaretle yorumlamışlardır.

Cafer-i Sadık (r.a.)’ın yorumuna göre: Rüyada “Kürsi” gör­mek, büyük itibar, kudret, makam ve adalet sahibi olmaya işaretle yorumlanır demiştir.

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Henüz yorum yapılmamış!