Rüyada Kureyş Suresi Görmek

Bu mübarek sureyi, rüyasında okuduğunu veya başkası tarafından okunduğunu görmek, tüm korku­lardan, bela ve kazalardan emin olmaya işaret eder.

Cafer-i Sadık (r.a.)’ın yorumu:

Bir kimsenin rüyada Kureyş suresini okuduğunu veya okunduğunu görmesi, rüya sahibinin herkese iyilik ettiğine veya iyilik edeceğine, bu ve­sileyle halkın (insanların) sevgi ve saygısını kazandığına veya kazanacağına işaretle yorumlanır demiştir.

İmam-ı Nablusi’nin yorumu:

Rüyasında Kureyş sure-i şerifesini okuduğunu gören kimsenin bu rüyası, onun hacca gideceğine veya muhtaçlara (yoksullara) yardım edeceğine ve kolaylıkla para ve mal kazanacağına işaretle yorumla­nır demiştir.

Rüyada Kureyş Sûresi’ni veya ondan bir parçayı okuduğunu veya üzerine okunduğunu gören kimse Müslüman ve emin kimse ise, hacca gider. Emin ve hidâyet sahibi değilse, Allah Teâlâ’nın verdiği rızkı şükretmeksizin yemesine işâret eder.

Ayrıca o kimse insanların arasını düzeltir, muhtaçları yedirir, meşakkatsiz olarak rızka kavuşur. Arzu ettiği yolculuğunda da çok faydalı şeylere ulaşır.

Yine rüyada Kureyş Sûresi’ni veya ondan bir parçayı okuduğunu veya üzerine okunduğunu görmek, halkın arasını ıslah etmeye, kolay rızka, muhtaçları gözetip yedirmeye ve sefer ettiğinde çok menfaatli şeylere sahip olmaya işârettir.

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Yorumlar (1)

Gaye

Şeytan bizle oyun oynuyor gibiydi. Rüyamda kavga ettiğim bir arkadaşımın yanına gittiğimde ona yaklaştırmıyordu. Beni yerin dibine kadar atıyordu. Sonra bir masaya oturdum ve Kureyş Suresi’ni okuyup üflemeye başladım. Tepemdeki bilgisayarda bir yazı belirdi. Fazla radyasyon, hızla burayı terk edin yazıyordu. Kızım işine git, çok kötü olacak diyordu. Sonrasında uyandım. Yorumlar mısınız?