Rüyada Kurban Bayramı Görmek

Bir kimsenin kurban bayramını görmesi, geçmiş bir sevincin tekrar geri gelmesine ve yeniden o se­vinci yaşamasına ve selamete kavuşmasına işarettir.

Rüyada kurban bayramını görmek geçmiş bir sevincin tekrar gelmesine ve helak olmaktan kurtulmaya yorumlanır. Zira İsmail (A.S.) kesilmekten o gün kurtulmuştu.

Rüyada görülen bayram, ferahlık ve sevinçtir. Herhangi bir şeyini kaybeden bir kimse, rüyada bayram gününde bulunduğunu görse, kaybettiği şey eline geçer. Rüyada bayram görmek, bolca geçinmeye işarettir.

Rüyada kurban bayramında olduğunu görmek, her insan için hayırlıdır, iyiliklere, güzelliklere erişmeye yorumlanır: Bu rüyayı borcu olan biri görse, borcundan veya borçların­dan kurtulur, borcunu ödemek kendisine nasip olur. Ha­pishanede tutuklu bulunan biri görse, hapisten kurtulur ve hürriyetine kavuşur şeklinde yorumlanır.

Rüyada görülen bayram günü, ferahlığa ve sevince ermeye işarettir şeklinde yorumlamışlardır yorumcular. Yine bay­ram gününü görmek, bolca bir maişet geçimine işaretle yorumlanır denmiştir.

Herhangi bir şeyini kaybeden (bir yitiği olan) kimsenin, rü­ya da bayram gününde (yani bayram günü gelmiş de o günde) bulunduğunu görmesi, onun kaybettiği şeyini (yitiğini) bulmasına ve bulacağına işarettir.

Ramazan bayramında olduğunu gören kimsenin, üzüntü ve kederden kurtulacağına ve sevince, ferahlığa ereceğine, işlerinin kolaylaşacağına, tövbe ederse veya ettiyse, onun kabul olacağına, eğer bir zarar ziyana uğramışsa, bu zara­rının Cenab-ı Allah tarafından giderileceğine (yani, adeta zararının ödenmiş gibi, bedelinin ihsan edileceğine) işarettir demiştir rüya yorumcuları. Hulasa-i Kelam, sözün özeti, şudur ki, rüyada görülen bayram ve bayram günü, herkes (her insan) için hayır ve berekete işaretle yorumlanmıştır.

Hasta olan bir kişi rüyada bayram günündeymiş olduğunu görmesi, onun iyileşmesine şifaya kavuşmasına işaretle yorumlanmıştır.

Rüyasında bayram olmuş da herkesle (büyüğüyle, küçüğüy­le) bayramlaştığını gören kimse, borçluysa borcundan, dertli ise, derdinden, sıkıntılı ise, sıkıntısından, hasta ise, hastalığından kurtulur, rahat ve huzura kavuşur şeklinde yorumlamışlardır. Bu sebepten olacak ki, rüyada bayram günlerini görmek, sevinç ve neşeye işaret eder demişlerdir tüm rüya tabiri ustaları.

 

Bir cevap yazın