Rüyada Kumru Görmek

Rüyada kumru görmek, güvercin rüyası gibi, tabir edi­lir (yorumlanır) denilmiştir rüya yorumcuları tarafından.

Rüyada kumrunun erkeği, kaside okuyan, makamı güzel bir adama yorumlanır.

Bir kimse rüyada kumru kuşunu görse, hayra ve hoş şeylere erişir. Eğer gelmesini beklediği bir kaybı varsa ona gelir. Eğer bir işi varsa, o işi yapılır. Eğer üzüntülü ve kederli ise, üzüntü ve kederinden kurtulur.

Bir kimse bahar mevsiminde rüyada kumru görse, işi yapılır. Eğer kumruyu bahar mevsiminin dışında görse, işinin olması bahar mevsimine kalır. Erkek kumru hamile kadının erkek çocuk doğurması, dişisi ise dindar bir kadındır.

Bazı yorumcular da kumru, rızkı bol bir çocuktur derler.

Bir kimsenin rüyada kumru görmesi, hayra ve iyi şeylere ermeye işaretle yorumlanır. Bu rüyayı gören kimsenin, gurbette bir yakını varsa o döner geri gelir. Eğer üzüntü ve kederi varsa, ondan kurtulur, ferah ve sevince erer şeklin­de yorumlanır.

Bir bekar erkeğin rüyada kumru kuşu görmesi, onun çok konuşan bir kadın (kız)la evlenmesine (evleneceğine) işarettir.

Hamile bir kadın, rüyada erkek kumru kuşu görmesi, er­kek bir çocuk doğuracağına, dişi kumru görmesi, kız ço­cuk doğuracağına işarettir denmiştir.

Rüyasında bir kumrunun ötmesini görmek, kayıptaki (gur­betteki) yakınından haber alacağına işaretle yorumlanır.

Bazı yorumcular, rüyada kumru görmek, rızkı bol bir ço­cuğa işarettir şeklinde yorumlamışlardır.

Bir kimsenin rüyada dişi kumru görmesi, onun dindar bir kadına kavuştuğuna veya bekarsa dindar bir kadın (kız)la evlenmesine (evleneceğine) işarettir denilmiştir. (Güvercin kelimesine de bakılabilir.

Rüyada başına veya omzuna yahut ensesine bir kumru konduğunu görmek, rüya sahibinin ameline işârettir. Eğer konan kumru beyaz ve güzel ise, iyi amele; siyah ve çirkin ise kötü amele işâret eder.

Rüyada kumru kuşunun erkeğini görmek, garip, hor ve bayağı bir kimseye işârettir.

Yine kumru kuşunun erkeğini rüyada görmek, haber ve elçiye de işâret eder.

Bir yanıt yazın