Rüyada Korkak Görmek

Rüyasında korkak bir kimseyi görmek, gevşekliğe ve hastalar için şifa bulmaya, iyileşmeye işarettir. Bazı kere de, rüyada korkak kimseyi görmek, cesarete ve düşmanım korkutuncaya kadar cesaretinin süreceğine işaret eder. Bu rüya tersiyle yorumlanan rüyalardandır demek olur.

Harp esnasında korkak bir adamı görmek, hiç de iyi değildir ve hayır yoktur.

Bazen de rüyada korkak kimseyi görmek, şecaate, kahramanlığa ve düşmanı kaçırıncaya kadar üzerine hücum etmeye işâret eder.

Rüyada korkak kimseyi görmek, gevşekliğe ve hastalıktan şifa bulmaya yorumlanır. Bazan da korkak kimseyi görmek, cesarettir.

Rüyada korkaklık, kazançta haram ve çirkinlikten kaçınmaya yorumlanır.

Rüyada korkmak, emniyet ve kurtuluştur. Korkmak tevbeye yorumlanır. Çünkü her korkan tövbe eder. Bazıları da bir kimse rüyada korktuğunu ve korkudan kaçtığını görse reisliğe kavuşur.

Rüyada birini korkutup tehdit ettiğini gören, korkuttuğu adamı hastalık, üzüntü ve kibir ile tehdit eder ve korkutur. Bazen de, tehdit eden kimse hasta ise hastalığından kurtulacağına azalarının kuvvet kazanacağına yorumlanır.

Rüyada birisi tarafından korkutulmak, korkutulanın korkutan üzerine zafer bulması ve ondan emin olması ile tabir edilir.

Bazen de tehdit aşık olmaya işarettir.

 

Bir yanıt yazın