Skip to Content

Rüyada Kıskanmak

Rüyada kıskanmak iyiye yorulmaz ve kişinin bu günlerde çok düşündüğü, kafaya taktığı bir konu sebebiyle canının sıkılacağına, bu düşünce yüzünden uyuyamayacağına, sıkıntılı günler geçireceğine delalet eder. Ayrıca bu rüya kişinin çok kaprisli, kendini beğenmiş, bencil ve kendinden başkasını düşünmeyen biri olduğuna, kimseye değer, kıymet vermediğine bu yüzden çevresinin çok geniş olmadığına, çevresindekilerle sık sık sorunlar yaşadığına da işaret eder.

Rüyada Sevdiğini Kıskanmak

Rüyada sevdiğini kıskanmak kişinin faydasız bir para ya da mal için hırslanacağına ve kendine zarar vereceğine tabir edilir. Kişinin dünya hayatını sadece para kazanmak ve mal, mülk edinmek için harcadığına, nerdeyse bu konu dışında başka hiçbir şeye zaman ayırmadığına, ailesini önemsemediğine ve tek derdinin gelirini artırmak ve daha zengin olmak, varlıklı biri haline gelmek olduğuna işaret eder.

Rüyada Birini Kıskanmak

Rüyada birini kıskanmak kişinin hırsının kurbanı olacağına, gözünün bir türlü doymadığına tabir edilir. Kişinin çok fazla malı olduğuna, çok zengin olduğuna ancak hala çok çalışıp çabaladığına ve tüm zamanını işte harcayıp kimseyle vakit geçirmediğine, sevdiklerini ihmal ettiğine bu yüzden birçok kişiyle arasının açılacağına, varyemez biri olduğuna, malının ve varlığının zevkini sürmediğine, kendine dert edinip, mutsuzluğa sürüklendiğine, kişiliğini değiştirmek için çaba sarf etmediği sürece hayatının bu şekilde devam edeceğine ve bütün bir ömrü boyunca mutsuz olacağına delalet eder.