Rüyada Kırlangıç Görmek

Rüyada görülen kırlangıç kuşu mal, yahut mübarek bir adam veya bir kadın yahut okuyan bir çocuktur.

Bir kimse kendi evine kırlangıçların dolduğunu görse, aldığı mal helaldir. Bazıları da, kırlangıç kuşu, edip, geçimli bir adamdır, dediler.

Bir kimse kendisinin bir kırılangıca faydasının dokunduğunu görse, o kimsenin bir arkadaşı ve dostuna faydası dokunur.

Kırlangıç eti yediğini gören kimse bir düşmanlıkta bulunur.

Yine kırlangıç, iş, hareket, ses sanatı ve enginlikte hayra yorulur.

Kırlangıç görmek genelde kadınlar hakkında iyidir. Çünkü rüyada kırlangıç görmek, güvenilir, evi için idareci ve tedbirli bir kadınla evlenmeye işarettir.

Rüyada kırlangıç kuşunu görmek, çiftlik ve ziraatçılıkla elde edilecek menfaat ve rızıktır. Kırlangıç kuşunu görmek, şarkıcı ve türkücü olması arzu edilen kimse için eğlence ve oyun gibi işlerden meydana gelecek rızka işarettir.

Rüyada kırlangıç kuşu görmek, mala, mübarek bir adama veya bir kadına veyahut okuyan bir çocuğa işarettir.

Bir kimsenin rüyada kendi evine kırlangıç kuşlarının geldi­ğini ve evinde dolu kırlangıç olduğunu görmesi, helalinden kazandığı mal ve servete nail olacağına işarettir.

Bir kimsenin rüyada bir grup kırlangıçların kendi evinden uçarak gittiklerini görmesi, o kimsenin bir yolculuğa çıkaçağına işarettir. Bu durumda rüya sahibi ailesinden ve ya­kınlarından bir müddet ayrılığına işaret eder.

Kişinin rüyada bazı kırlangıçların havada uçuştuklarını gör­mesi de, onun uzun bir yolculuğa çıkacağına işaret eder.

Kadınların rüyada kırlangıç görmeleri, daha iyi sayılmıştır. Bunların rüyaları, hayır ve berekete nail olacaklarına işa­rettir demişlerdir.

Rüyada kırlangıç görmek, güvenilir (itimat edilir), ev idaresinde maharetli ve tedbirli bir hanımla evlenmeye de işa­rettir şeklinde yorumlanmıştır.

İbn-i Kesir’in yorumu:

Rüyada kırlangıç görmek, emniyet ve rahata işarettir demiştir. Bir kimse, rüyasında iki kırlan­gıcı yan yana gagalaşırken görse, o evde (kırlangıçların bulun­duğu evde) dirlik, düzenlik bulunduğuna işarettir demiştir.

Kırlangıçları havada, gök yüzünde uçarken görmek, o yerde (bölgede) bolluk ve bereket olacağına işarettir.

Kırlangıçların ötüştüklerini görmek, o yılın neşe ve sağlık içinde geçeceğine işaret eder demiştir.

Rüyasında kırlangıçların gökyüzünde, havada turnaların uçtuğu gibi katarlar, gruplar halinde geçtiğini (uçtuğunu) görmek, emniyete, selamete ve hayır işlemeye işaret eder demiştir İbn-i Kesir.

Rüyada kırlangıç görmek, uzak yerlerden yeni ve iyi haberler alacağınıza işarettir. Aynı zamanda itibarı yük­sek biriyle yorumlanır.

Rüyada kırlangıç kuşu görmek, sevinçli habere ve müjdeye; bereketli ve kerim bir kimseye, mübarek bir kadına ve okuyan çocuğa işaret eder.

Yine rüyada görülen kırlangıç kuşu, edebi sanatlardan anlayan, güzel geçimli ve takva sahibi bir adama işaret eder.

Rüyada görülen kırlangıç kuşu, bazen şarkıcı kimseye işaret eder.

Rüyada kendi evine kırlangıç kuşlarının dolduğunu görmek, helal mala işarettir.

Rüyada birtakım kırlangıçların kendi evinden uçup gittiklerini görmek, yolculuğa işaret eder ve rüya sahibi akrabalarından ve yakınlarından uzakta kalır.

Kırlangıç kuşunu tuttuğunu görmek, bir kadına zulmetmeye işaret eder.

Mesleği çiftçilik ve ziraat olan bir kimsenin rüyada kırlangıç kuşu görmesi, menfaate ve rızka, tarım alanları için bolluk ve berekete işaret eder.

 

 

Bir yanıt yazın