Rüyada Kilim Görmek

Rüyada kilim görmek, bol rızka ve mala (yani dünyalığa) işarettir. Bir kimsenin rüyada kendisi için, yeni bir kilim serildiği veya yeni bir kilim serdiğini görmesi, onun ömrü­nün uzun ve rızkının geniş (bol) olduğuna işarettir.

Rüyada kilim görmek, dünyalıkla tabir edilir.

Rüyada görülen kilim, elbiseye ve insanı muhafaza edecek şeylere de işârettir,

Rüyasında yeni bir kilim üzerinde oturduğunu gören kimse, mevki ve makam sahibi, itibarlı (saygınlığı olan) bir kişi ol­duğuna işaretle yorumlanır.

Cafer-i Sadık (r.a.)’ın yorumu:

Kişinin rüya da yeni ve bü­yük bir kilim görmesi, şu cihetlere işaretle yorumlanır:

Şeref ve itibar ile,

Makam ve mevki ile,

Nimet ve refah içinde olmaya işaretle,

Uzun ömürlü olaya işaretle,

Mal mülke işaretle,

İyi bir üne (şöhrete) ermeye işaretle…

Bir kimsenin rüyada kilimi topladığını (dürüp kaldırdığını) görmesi, iyi değildir. Rızkının daralmasına ve elindeki ni­metin azalmasına veya gitmesine işaret eder demişlerdir. (Geniş yorum için halı ve yaygı maddesine de bakılabilir.)

Rüyada kilim görmek, giyilen ve giyilecek elbise ve insanı örten, koruyan elbiseye de işaret eder demişlerdir.

Rüyasında çok ince küçük bir kilim görmek, az bir rızık ve ömrün kısalığına işaret eder demişlerdir yorumcular.

Rüyada büyük bir kilim görmek, işlerinizde büyük ilerleme kaydedeceğinize,iyi şöhret sahibi olacağınıza işarettir. Bu rüya aynı zamanda elbiseye de işaret eder ve kışın görülürse daha iyidir. Kilim serdiğinizi görmek, saadet içerisinde uzun ömür süre­ceğinize, kolaylıkla kazanç temin edeceğinize işaret eder. Kilim üzerinde oturduğunuzu görmek, hayır, nimet ve büyüklüktür. Kilimi topladığınızı görmek, malınızın elinizden çıkacağına, Kilimin yandığını görmek, yakında öleceğinize, kilimin kısa, küçük olması kazancınızı güçlükle temin edeceğinize ve az olacağına işaret eder.

 

 

Bir yanıt yazın