Rüyada Kazma Görmek

Rüyada kazma görmek, iyi bir arkadaşınızın yar­dımına işaret olduğu gibi, asılsız terbiyesiz, hain yardımcıya da işaret eder. Kazma bulmak, almak, bu şekilde bir yardımcı ile başı­nızın belaya girmesine, kazmayı kırmak, satmak bu şekildeki yar­dımcıdan kurtulacağınıza işaret eder.

Rüyada kazma görmek, bir arkadaşınızın (sizi gerçek­ten seven bir dostunuzun) yardımına işarettir.

Rüyada kazma görmek, şiddete işaretle tabir olunur. Kal­bin kuvvetli oluşuna, işlere ihtimam göstermeye ve işine önem vermeye işlerini iyi yapmaya gibi şeylere işaretle de tabir olunur demişlerdir.

Rüyada kazma görmek, şiddete, kalbin kuvvetli oluşuna ve iyi işler yapmaya işarettir. Kazma, insanların mallarını kendi tarafına çeken bir adama işarettir.

Bazı yorumcular,

Rüyada kazma görmeyi, insanların mal­larını kendi tarafına çekmeye çalışan bir adama da işaret­tir şeklinde yorumlamışlardır. Çünkü kazma, kazdığı şeyi hep kendi tarafına doğru çeker denilmiştir.

Bazı yorumcular da, rüyada kazma görmeyi, kötü tabiatlı, aslı ve terbiyesi fena bir hizmetkara işarettir.

Bir kimsenin rüyada kazma ile bir yeri kazarak oraya bir şeyler ektiğini (diktiğini) görmesi, iyi sayılmıştır. Büyük bir kısmete ve büyük bir nimete ermeye (ereceğine) işarettir.

Bir kimsenin rüyada kazma görmesi, şiddete, kalbin kuvvetli oluşuna ve iyi işlere gerekli özeni göstermeye, bereket ve gayrete işarettir.

Bazen kazma rüyası, insanların mallarını kendi tarafına çeken, kendi çıkarını düşünen bir insana işaret eder.

Bazen de kazma görmek, huysuz ve terbiyesiz hizmetçiye işaret eder.

Kazma, sadık dostlardan yardım beklemeye de işarettir.

 

Bir yanıt yazın