Rüyada Kapı Kapatmak

Rüyada kapı kapatmak, insanın hanesi ile çevresi arasındaki ilişkilere göstergedir. Rüyada kapı; sosyal hayata ait bir simgedir ve kapı kapatmak bazen düşman gördüğü kişilere karşı savunma durumuna geçmek, bazen de kendi sorunları ile baş başa kalmak ya da kendi kendisi ile yüzleşmek anlamlarına gelir.

Rüyada kapı kapatmak, hane içinden veya hane dışından olduğuna göre farklı yorumlanabilir. Rüya gören kişi rüyasında açık duran ev kapısını kendisine doğru çekerek kapatıyor ise; bu rüya yabancı insanlardan görebileceği tehlike ve düşmanlıklara yorulur. Eğer kişi rüyasında bir hane kapısını dışarıdan kapatıyor ise; o kişi bazı kimselerin zarar görmemesi için bir iyilikte bulunacak ya da büyük bir sırrını saklayacaktır yorumları yapılır.

Rüyada Açık Kapıyı Kapatmak

Rüyada kapı hane sahibinin işlerine aittir ve açık kapılar rızık, bereket sayılır. Rüyada açık kapıyı kapatmak; gelecek olan nasibinden yararlanamamaya, zorluk ve sıkıntıya işaret sayılır. Bir kimse rüyasında evine girip açık kapısını kapatıyor ise; bu günah işlemekten sakınmaya ve kötülüklerden korunmaya delalettir. Bazı İslami rüya tabirlerinde ev kapılarının kadınlara, kilitli olan kapıların bekâr kızlara, açık kapıların ise dul kadınlara işaret ettiğine dair yorumlar yer alır.

Rüyada Kapı Kapatmak

Rüyada mekân kapısındaki değişiklik, rüyayı gören kişinin durumunda meydana gelecek değişikliklere işarettir. Bir esnaf için kapı kapatmak rızkından, gelirinden mahrum olmaya, bir cami kapısını kapatmak din işleri için kendini soyutlamaya yorumlanır. Rüyada iş ya da ev kapısının açık durduğunu görenin, işleri düzelir. Hane kapısını kapatıp, yerine duvar örüldüğünü gören kişi büyük bir zorluğa düşer. Evinin kapısının kapalı olduğunu gören veya arayıp da bulamayan, işlerinde güçlük çeker.

Rüyada Demir Kapı Kapatmak

Bekâr bir kimsenin rüyasında demir bir kapı kapattığını görmesi; sağlam bir evlilik ile yorumlanır. Rüyada görülen demir bir kapının kapatılması bazen de hane sahibinin aşılmaz gücüne, dokunulmazlığına dair bir işaret olarak tabir edilir.

Bu yazı Genel kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

Bir cevap yazın