Skip to Content

Rüyada Kapı Açmak

Rüyada kapı açmak; kısmetinin açılacağına, yeni bir döneme girileceğine müjdedir. Rüyada kapalı duran kapı; zora düşmek, şanssızlık, kısmetsizliktir. Maddi manevi zorluk içerisinde iken rüyada kapalı olan bir kapıyı açmak; şansın açılacağına, kısmetsiz günlerin geride bırakılacağına yorulur.

Rüyada Göğe Kapı Açmak

Rüyada hane kapısını gökyüzüne doğru açtığını gören kişinin dualarının kabul edileceğine ve günahlarından arınarak Allah katına yakın olacağına rivayet edilir. Bazı tabirlere göre göğe doğru birçok kapı açıldığını görmek uzun ve meşakkatli bir yola, azap ve sıkıntıya işaret eder. Bir yorumcunun beyanına göre ise kuraklığın hüküm sürdüğü günlerde bu rüya görülür ise kâfi nispette yağmur yağacağına delalet eder.

Rüyada kapı açmak; dar bir alandan geniş bir sahaya açılıyor ise büyük bir ferahlama yaşanır tersi şekilde de sıkıntı anlamına gelmektedir. Rüyada kapının kolay açıldığını görmek niyet edilen işte kolaylığa, kişinin yüzüne kapanması ise geçim darlığına ve fakirleşmeye işaret sayılır.

Rüyada Yeni Kapı Açmak

Bazı İslami rüya tabircilerinin yorumuna göre kapı; evin kadınına işaret eder. Bekâr bir erkeğin rüyasında yeni ve kapalı bir kapıyı açtığını görmesi; bir izdivaç ile yorumlanır. Kapının kolay açılması yorumu güçlendirir iken kapının açılmaması ise rüya sahibinin evlenme isteğinin yakın bir zamanda olmayacağı anlamına gelir. Bazı insanların rüyalarında gördükleri bir kapıyı kapatıp başka bir kapıyı açmak; bir eşten ayrılık sonrası yeniden başka biri ile evlenmek şeklinde tabir edilir.