Skip to Content

Rüyada Kapandığını Görmek

Rüyalarda giydiğiniz giysiler, dünyaya göstermeyi seçtiğiniz tarafı temsil edebilir. Bu sizin dış kişiliğini veya iç kişiliğiniz ya da gizlediğiniz veya başkalarından sakladığınız bir şeyleri daha iyi aydınlatmak için örtülmüş bir şekilde rüyalarda görülebilir. Bir başka ifade ile rüyada kapalı veya vücudu ortaya çıkardığı giysiler giydiğiniz, vücudunuzun şeklinin, doğal kadınsı özelliklerinizin ve cinselliğinizin ne kadarını başkalarına açıkladığınızı ve başkalarına göstermek konusunda ne kadar rahat hissettiğinizi sembolize edebilir.

İslami Açıdan Rüyada Kapandığını Görmek

Çoğu genç kadın çocukluğundan itibaren kapanma ile alakalı pek çok çevresel baskıya maruz kalır ve bu tür rüyalar sıklıkla görülür. Rüyada kapandığını görmek; inanç ve itikatlar ile ilgili bir tercih kararını ya da kararsızlığını ifade edebilir. Bir kadının açık iken İslami usullere göre kapandığını görmesi; Hak yoluna bir çağrı olarak değerlendirilir. Hatalarını anlayıp doğru yola yöneldiğine iyi bir mümin olarak hayatına devam edeceğine yorumlanır. Alternatif olarak eşinin veya müstakbel eşinin dindarlığına işaret sayılır. Eğer rüyada çıplaksa iş kayıpları ve iftira anlamına gelir.

Rüyada Çarşaf Giydiğini Görmek

Bir kadının rüyasında çarşaf giydiğini görmesi muhafazakâr bir tutum içerisine gireceğini, hem giyim kuşamı ile hem de zihni muhafazakârlığı ile bunu ifşa edeceğini gösterir. Bununla birlikte rüyada giyilen renklerin de ayrı değerlendirilmesi gerekir. Örneğin; beyaz, temiz giysiler giymek, onları giyen kişinin olumlu bir durumunu yansıtır. Siyah giysiler ise sebat, güç, zenginlik, kararlılık ve sağlamlık göstergesidir.