Skip to Content

Rüyada Kalemtiraş Görmek

Rüyada kalemtıraş, insanlara çekicilik, deha ve beceriklilik öğreten bir desteği, yardımcı olacak birini temsil eder. Kalemlerinizi keskinleştiriyorsanız, size layık bir yardımcı bulacağınıza işaret eder. Bu yönü ile kalemtıraş iletişim konusunda biraz tereddütlü olduğunuzu veya hayal kırıklığına uğramaktan endişe duyan mükemmeliyetçi tarafınızı gösterir. Kalemtıraş bulunan bir rüya, aynı zamanda beceri isteyen meslekler anlamına gelir.

Rüyada Kesici Aletler

Geleneksel rüya tabirlerinde keski, bıçak, kılıç, hatta kalemtıraş gibi kesici aletler görmek; insanlar tarafından imrenilen, becerikli, ahlaklı, faydalı, kusursuz bir erkek çocuğunu temsil eder. Genç bir kız rüyasında bir kalemtıraş, keski gibi keskinleştirmeye yönelik bir alet görür ise becerikli bir erkekle dünya evine girer. Evli bir kadın ya da erkek bu rüyayı gördüğünde mükemmel bir oğulları olur.

Rüyada Kalemtıraş ile Kalem Yontmak

Rüyada bir kurşun kalem kendiniz veya başkası tarafından yontuluyor ve sivriltiliyor ise bu rüyanız, düşünme biçiminizde daha esnek olmanız gerektiğini önerir. Başkalarının söylediklerini dinlemeyi ve görüşlerini dikkate almayı reddetmemeniz konusunda uyarı taşıyan bir rüyadır. Kalemtıraşın çok keskin olduğunu görmek, duygularınıza tepki verecek olanı yapmaya çalışacağınız anlamına gelir. Tersi şekilde, kalemtıraş sürekli kaleminizin ucunu kırıyor ve randıman alamıyorsanız, yararlandığınız kaynaklar veya özel hayatınızdaki seçimler konusunda farklı yollar denemenizi öneren bir rüya olabilir.

Kalemtıraş gördüğünüz rüyanız muhtemelen tek başına değildir. Yorumu etkileyecek diğer objelerin anlamlarına bakarak kişisel durumunuza göre yorumlayabilirsiniz.