Rüyada Kafir Görmek

Rüyada görülen kafir, düşmana işaret eder şeklinde yo­rumlanır. Bir kimse, rüyasında bir kafirin gelip kendisine fenalık ve kötülük yapmak istediğini görse, ona (rüyayı gö­ren kimseye) düşmanları tarafından bir kötülük yapmak is­teyeceklerine işaret olarak tabir olunur.

Rüyasında kendisinin kafir olmuş olduğunu gören ve küf­ründen de dönmediğini, tövbe etmediğini gören kimse, katledilir, öldürülür veya öldürüleceğine işaret eder.

Bir kimsenin rüyada, Allah Teâlâ^ı ve O’nun peygamberini inkâr eden kâfiri görmesi, düşman ile tabir olunur.

Rüyada ihtiyar bir kâfir görmek, apaçık düşmana işaret eder.

Rüyada kendisinin kâfir olduğunu ve önünde bal bulunduğunu ve fakat o baldan yemediğini görmek, rüya sahibinin Allah Teâlâ’nın nimetlerini inkâr ettiğine işaret eder.Rüyada görülen kâfir düşmana işarettir. Bir kimse rüyada ihtiyar bir kâfir görse, onun düşmanlığı eski bir düşmana işarettir. Bir kimse rüyada kendisinin kâfir olduğunu görse, o kimse Allah’ın nimetlerini inkâr ettiği anlamına gelir. Bir kimse kendisinin bir kâfire dönüştüğünü görse itikadının dönüştüğü cinse uygun olduğuna işarettir. Rüyada kendisini kâfir gören çiftçi ise, o kimsenin tohum ekmesine işarettir

 

Bir yanıt yazın