Rüyada Kafa Kesmek

Rüyada kafa kesmek, net bir yoruma karşılık gelmeyebilir, rüyayı görene, rüyada yer alan diğer imgelere göre değişebilen anlamlar içerebilir. Rüyada görülen baş; başkanlığa, anne babaya, âlim bir bilgeye, devlet büyüğüne işaret eder. Rüyada herhangi bir şeyi kestiğinizi görmek, çevrenizden karşılık bulamadığınız sevginize bir tepki olarak üzüldüğünüzü gösterir.

Rüyada kafa kesmek, İslami tabirlerde ve modern tabirlerde aşağıda olduğu gibi farklı açıklamalar bulur.

 • Rüyada kafa kesmek; işlerin yarım kalmasına, ayrılığa hasrete, ömrün kısalmasına, bereketin azalmasına ibaredir.
 • Rüyada kafa kesmek; esaret içinde olan kişiye özgürlüğe, köle için azat olmaya yorumlanır.
 • Rüyada kafa kesmek; bazen namazı ihmal etmeye veya dini inançların zayıflamasına işaret sayılır.
 • Rüyada bir insanın kafasını kesmek; bir kişiye iyilik yapılacağını, yardım edileceğini gösterir.
 • Rüyada elinde bir kesilmiş baş olduğunu görmek; güçlü bir kişinin koruması altına girileceğine, menfaat kazanılacağına yorulur.
 • Bir insanın kendi başını kestiğini görmesi; kötü tedbiri ile kendi rızkını kaybetmesine yorumlanır.
 • Rüyada birinin kafasını kesmek, kötü niyetli insanların çevrenizde olduğuna, rahatsız olup savunmaya geçeceğinize yorumlanır.
 • Rüyada kafa kesmek bazen de aile büyüklerinden birini kaybetmeye işaret eder.
 • Rüyada elinde bir veya fazla sayıda kesik baş görmek liderliğe, kendi başının kesildiğini görmek, geri plana düşmeye, onur kaybına yorulur.

Rüyada Başının Kesildiğini Görmek

Rüyada başının kesildiğini görmek, haneden, ana babadan ayrılmak olarak yorumlanır. Ayrıca, rüyada kişinin kendi kafasının kesildiğini görmesi; başka birilerinden çok makbule geçecek bir yardım göreceğine delalettir. Rüyada elinizde kesilmiş insan kafası görmeniz, bulunduğunuz mevkide aşama kaydedeceğinize, çok ani olarak iş değiştireceğinize ve gelirinizin artacağına, maddi manevi sıkıntıları aşacağınıza hayrolur. Rüyasında kafasının kesilerek vücudundan ayrıldı­ğını gören kimsenin üzüntü ve kederi yok olur, var olan borçları biter, bazı zamanda büyük bir mal kazanılır.

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Yorumlar (16)

Murat karataş

Rüyamda bir jipin içinde 2 kişiyle gidiyorduk sonra su kanalında kafası guzel bir genc sırt ustu boğuluyordu araba durdu elimi atıp cıkartım sonra aynı arabada kişişerle bi yerdeyiz bana tuzak kurmuşlar belimdeki silahı cılarttım 2 mermim vardı taktım ve arabaya bindim sora bi baktım bi dugundeyim sessiz bi gunun insanlar var ama herhangi bi ses yok sonra uyandım bu ne demek acaba

Haldun topal

Rüyamda annemin boğazını kesiyordumm ve kançıkıyordu ama ölmüuorduu açıklarsanız sevinirimm

fatma yilmaz

ruyamda babamla yanyanayim. annem karsimizda onunde sandalyede yine ben oturuyorum. annem basimi gozlerim hizasindan kesecegini bir muddet sonra artik goremeyecegimi ve sonrasinda olecegimi soyluyor. ve bende kabul ediyorum. ama bunu babamin yanimdaki bana soyluyor. onundeki ben oturuyor oyle. ve sonra sol tarafimdan gozumu ortalayacak sekilde basimi yariya kadar yavasca kesiyor. ama ne kan var nede goruntude bir kesik. bir sure sonra sanki hat kesiliyor gibi gozumde his oluyor. sag gozum durdugu icin hala goruyorum. ve sonra sag gozumu kesmeye yeltendi. ve oyle bitti ruya. gozlerim oldugundan iriydi.

Esra tas

Slm,
Gece istihare namazına yatmıştım. Rüyamda ise bir kadının kafasının kesildiğini gördüm. Ama kafası kopmamıştı. 3 kere kestiler kanlar akıyodu. Sonrada yaşadığını gördüm. Sonrada uyandım. Bunun anlamı nedir acaba. Teşekkür ederim şimdiden.

  Analiz Ekibi

  Farklı tabirleri olsa da. Genellikle çok iyiye yorulan bir rüya değildir. Bu sebeple rüyanın çok etkisinde kalmadan hayatınıza devam etmeye çalışın.

Gülşen

Rüyamda bi çocuğun boğazını kestim ama hiç kan görmedim, ve bunu yaparken sanki Allaha kurban olarak kesiyor musum gibi düşünüyordum. Çok etkilendim, kestim boğazını çocuğun. Rüyamı yorumlarsanız çok sevinirim

Çiğdem bulut

Iyi gunler. Ruyamda annemin içine 3harfli girmişti. Bunu bilen birtek bendim. Sonunda annemin kafasını kestim ama hic kan akmadi. Ve cok korktum. Etkisinde kaldığım tek yeri bu. Bunun yorumu nedir acaba yorumlarsaniz cok sevinirim.

Şirin vural

Ruyamda babamla ikimiz bir adamla alacak para yuzunden tartışıyorduk tartışma büyüdü ve adam bana kufur etti bunu duyan babam adamı dövmeye başladı ve hırsını alamadı adamin kafasini kesti

Ekren gülseren

Slm,
Kücük ️KiZim 4 yasinda aglayarak kalkip Anne hirsizlar basini kesiyordu diye agliyordu cok kötü rüüya gördüm diye devsöyleniyordu

Mehmet can

Ruyada arkadaşım beni hadim etmeye calisiyor ve basarili olamiyor ardindan bi ruya daha goruyorum dolmustayim onunu kesiyolar yanimda bir kadinin kafasi kesiliyor ve bunun olacagini dolmustakiler biliyordu

Merve turkmturkmen

Rüyamda bir erkek bebeğinin kafasını kesiyorlar dı ve bende bunu telefondan izliyordum bebeğe açıyordum ne anlama geliyor lütfen cavap layin şimdiden teşekkürler

Merve turkmturkmen

Gece isdihare ye yatdım bu ruyayi gördüm bir erkek bebeğinin kafasını kesiyorlar dı ve bende bunu telefondan izliyordum bebeğe açıyordum ne anlama geliyor lütfen cavap layin şimdiden teşekkürler

Şevval

İyilik yaptığım zengin bir kadın kafamı bir seri katile kestiriyordu. Kan görmedim ama kafamın kopuşunu ve ölüşümü hissettim. Ölmeden önce de öleceğimi anlamıştım. Bu rüyam ne anlama geliyor?

Eren Kamil

Rüyamda dünyada 2 milyon insan kalıyordu ve bunun ardından bunların hepsini memleketime getiriyorlardı. Daha sonra amcama görev geldi ve şöyle bir şey istediler. Tüm insanların kafasını kes daha sonra dedemin evine tüm insanları sığdırdılar. Çocuklar bir yana getirildi. Herkes mutsuzdu ama kaçan yoktu. Ben kaçtım ama eve geri döndüm. Herkes üzerime geldi. Beni kesmek istiyorlardı. Ben de komşumuzun evinden olayları izliyordum. Daha sonra babamın kafasını ilk keseceklerini gördüm ve babamın son sözü ise “nokta” oldu ama garibime giden kısımsa insanı boyun kısmından değil kafasının ortasından balta ile kesmesi oldu. Ağlayarak uyandım. Bu rüyam ne anlama geliyor?

Tuğba

Bir ev içinde 3-4 kişi var. Annem de var. Benim kafamı keseceklermiş ama kimse konuşmuyor. Sadece ben bağırıyorum. Kendimi balkondan atmak istiyorum ama atmıyorum. Onlar da engel olmuyorlar. Sanki bile isteye kafamı kestireceğim. Annem bu durum karşısında hiç konuşmuyor. Rüyamı yorumlar mısınız?

Mehtap

Acik havada bir bebeği ameliyat masasina yatiriyorlar anne ve babasi da baş ucunda.bir doktor ameliyat edeyim derken saniyeler icinde kafa bir kismi belli belirsiz birlesik gibi bedenden ayriliyor.ya da tamamiyle ayrılmış. Baska bir doktir gelip ne yapiyordun deyip öbür doktoru kovuyor. Cocugun kafasini net hatirlamiyorum.