Rüyada Kadir Gecesini Görmek

Rüyada Kadir Gecesini görmek, rüya­yı görenin işlerinde uğraşlarında, isteklerinde büyük bir başarıya ulaşacağına ve onun Allah’ın sevgili bir kulu olduğuna işaret eder. Bu tür rüya rüyaların en hayırlı ve uğurlusu olarak yorumlanır. Kadir Gecesi rüyaların en ender görüldüğü rüyalardandır. Bir kimse, rüyasında Kadir Gecesinde bulun­duğunu görse, bu gördüğü rüyası onun, kısmetinin açıla­cağına ve her ne gibi dilek ve muradı varsa, onların ger­çekleşeceğine, dilek ve muradına kavuşacağına ve bütün hayatının sükun ve huzur içinde geçeceğine işaret eden en güzel, en hayırlı bir rüyadır.

Rüyasında Kadir gecesini görmek bu rüyayı gören kimse­nin günahlarının af olması veya af olacağına işarettir.

Bir kimse, kendisinin Kadir gecesinde ibadet ediyor, iba­det etmekte olduğunu görmek, ibadetlerinizin ve dualarınızın kabul olduğuna veya olacağına işaret olarak tabir olunur. Çünkü, Kadir gecesi tövbe kapılarının, Allah’ın rahmet ve lütuf kapılarının açık olduğu, akşamın olması ile ta sabahın aydınlığına kadar Cenab-ı Allah’ın rahmet ve merhametinin halis ve muhlis kullarının üzerinde bu­lunduğu bir lütuf ve mağfiret, rahmet ve merhamet gece­sidir. Bu hikmet ve incelikten dolayı Kadir gecesinde görü­len bu rüyalar, rüyaların en hayırlısıdır buyrulmuştur.

Rüyada kendinizi kadir gecesinde görmek, günahlarınızın af olmasına, bütün isteklerinize kavuşmaya, bol rızka, mal ve menfaate işaret eder.

Kadir gecesinde bir mescitte namaz kıldığınızı, tövbe ve istiğfar ettiğinizi görmek, o gece bütün tövbe kapılarının açık bulunduğu için, halisane dualarınızın da kabul edileceğine ve günahlarınızdan arınacağınıza işaret eder.

 

Bu yazı Genel kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

Bir yanıt yazın