Skip to Content

Rüyada Kadın Dövmek

Geleneksel İslami rüya tabircilerine göre, bir kişi bir rüyada dayak yerse, onu yenen bir melek, ölen bir kişi veya ailenin bir üyesi değilse kazanç ya da menfaat anlamına gelir. Rüyada bir rüyadaki birisini yenmek, aynı zamanda onu lanetlemek demektir. Rüyada kadın dövmek ile ilgili bazı safsata yorumlarda mevcuttur; bir kadına dayak atan, evli bir erkek ise eşinin zina yapmış olabileceği gibi.

Rüyada Bir Kadını Öldüresiye Dövmek

Eğer rüyada bir kadını öldüresiye dövecek kadar agresif iseniz, büyük olasılıkla kendi kişiliğinize saldırganlığınızı gösterir ve yok sayılmak, yanlış edinimler, kimseyle uzlaşamamak, yanlış değere sahip olmak, yalan söylemek, anlaşılmadığını ya da kendini doğru ifade edememekten kaynaklanıyor olabilir. Genel olarak, hayatınıza ve yaşadıklarınıza karşı öfke, kafa karışıklığı, umutsuzluk gibi sistem hakkındaki mevcut duygularınızı işaret eden rüya kavgayı kaybetmeniz halinde baş edemediğiniz duygularınızdan kurtulacağınıza ve rahatlayacağınıza işaret eder.

Rüyada Kadın Dövmenin Psikolojik Yorumu

Rüyada saldırının, dayağın şekli ne olursa olsun, hala çatışma halindesiniz. Saldırdığınız şey aslında gerçek bir kadın değil, kendi kişiliğinizin bir parçasıdır. Rüyadaki kadın tarafından temsil edilen; objektiflik ve manevi bilgelik yönünüzdür. Kendinizde veya başkalarındaki bazı dürtüleri veya hisleri yok etmeye çalışıyorsunuz. Rüyada birine üstünlük kurmaya çalışmanız, bir iş, ilişki, cinsel sorunla tehdit edilen alanlarınızı ifade edebilir. Rüyada dövdüğünüz kadın eğer ilişki içinde olduğunuz, tanıdığınız biri ise duygusal olarak kendinizi uzaklaştıracak kısa bir girişimi, ayrılığı gösteriyor.