Skip to Content

Rüyada Kaçırmak

Rüyada kaçırmak fırsatlardan endişe etmeyi, hatta panik duygusu içerebilir. Rüyalarda bir şeyleri kaçırmak, bir yerlere gecikmek, beklenmedik olaylardan dolayı, yoğun bir trafik gibi, gerçek hayatta yaşadığınız korkularınızın bir göstergesidir. Kaçırma rüyaları aynı zamanda hayatınızdaki değişimleri de işaret edebilir. Ancak, sınavlar, iş görüşmeleri veya bazı stresli kaçırma, geç kalma ile ilgili rüyalar normaldir.
Rüyada kaçırmak; geç kalma rüyaları, çoğunlukla gerçekte üstesinden gelebileceğinizden fazlasını elde etmek için savaştığınızı ifade eder. Ayrıca kritik bir şeyi kaçırmanın bilinçsiz bir korkusunu sembolize edebilir. Örneğin; menopoza giren bir kadının çocuk sahibi olma şansını kaçırdığını, geç kaldığını düşünmesi rüyalarında bir vasıtayı kaçırmak şeklinde de görülebilir.

Rüyada Randevuyu Kaçırmak

Bir toplantı ya da nikâh gibi önemli bir randevuyu kaçırmak; önünüzdeki günlerde hazırlıksız olduğunuzun bir işaretidir. Bu rüya, çok çalıştığınızı ya da tüm işleri bitirmek için yeterli zamanınızın olmadığı anlamına gelebilir. Her şeyi zamanında bitirmek kaygısı ile kalmayıp aileniz veya arkadaşlarınız ile birlikte harcayacağınız zaman darlığından da endişeleniyor olabilirsiniz.

Rüyada Uçağı Kaçırmak

Rüyada havaalanına geç kalmak ya da bir uçuş kaçırmak; her şeyi tamamlamaya çalıştığınız bir anda yeterli zaman bulamayacaksınız demektir. Bazen kişinin kendisini yetersiz hissettiği halde ağır bir sorumluluk almasını ve çok büyük stres yaşamasını işaret eder.

Rüyada Altına Kaçırmak

Korkulan ve endişe getiren durumlara hazırlıksız olmayı ifade eder. İçinizde tuttuğunuz bazı gizli sırların ortaya çıkması ya da duygusal bir ilişkide daha fazla sabredemediğiniz eleştirilerin dışa vurumu olarak da yorumlanır.