Rüyada İtilmek

Rüyada itilmek; kişinin sosyal hayatında yaşadığı olumsuzlara dikkat çeker. İnsanın eşi, dostu, akrabaları, arkadaşları veya işvereni tarafından maruz kaldığı bazen dünyevi önemsiz şeylere bazen de maneviyatı etkileyecek derece de rahatsız edici davranış biçimlerinin rüyadaki izdüşümleridir.

Rüyada itilmek çoğu durumda hayra yorulmaz; kişinin istemeden bir işin içine sürüklenmesi, zor durumda kalması, dışlanması, hor görülmesi gibi olumsuz manalara gelir. Bazen de bu rüya kişinin kendisinden kaynaklanan sorunlara işaret eder. İnsanın kendisinde bulduğu kusurlardan, zayıflıklarından, kapris, kibir, kıskançlık, alınganlık gibi kötü huylarından kurtulma isteklerine tabir edilir.

Rüyada Bir Kenara İtilmek

Kişinin etrafından dışlanarak yalnız kalmasına sebep olacak yanlış hal ve hareketlerine yorumlanır. Rüya görenin hatalarını anlaması ve daha dikkatli olması için bir uyarı niteliğinde olan rüyadır.

Rüyada Arkadan İtilmek

Beklemediği bir şekilde arkadan itilerek tehlikeli durumlara sevk edilmek istendiğini rüyasında gören kişi çevresindeki dost bildiği kişilerin hiç de göründüğü gibi olmadığını anlaması gerektiğine yorumlanan rüyadır.

Rüyada Ateşe İtilmek

Kişinin kendini ateşin olduğu yerde görmesi; gerçek hayatında yeni bir dönemin başlangıcı sayılır. Rüyada birisi tarafından ateşe itildiğinizi görmeniz birinin sizi etkilemek için çalıştığına, sizin de buna duyarsız kalmadığınıza yorumlanır.

Rüyada Çukura İtilmek

Rüya gören kişinin kimseye güvenmediğini, bir zarar görme endişesini sürekli taşıdığına yorumlanır. Bazı rüya yorumlarına göre derin bir çukura itildiğinizi görmeniz bir felakete sürüklenmek istediğinize ve kötü insanların boyunduruğu altına gireceğinize tabir edilir.

Bu yazı Genel kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

Bir yanıt yazın