Skip to Content

Rüyada İstifa Etmek

Rüyada istifa etmek; bir pozisyondan vazgeçmenin göstergesidir. Bu rüyayı görmenizin nedeni, şu anda yüklü olduğunuz görev ve sorumluluklar ile boğulmuş olmanız olabilir. Hepsini iade etmek ve uzaklaşmak arzusu, kötü ya da alışılmadık bir arzu değildir. Ancak rüyanızda çok sık görünüyorsa, şu anki göreviniz ya da ilişkileriniz hakkında umutsuz hissetmenize neden olan şeyin ne olduğunu düşünmelisiniz.
Rüyada istifa etmek; sadece bastırılmış duyguları ifade eden güvenli şekilde bir çıkış sağlanması ve bir günün rutin olaylarını yansıtıyor olabilir. Rüya gören kişinin her zaman başkasının egemenliğinde veya komutasında olmasını, neyi istediğini seçememesi ve karar verme yetkisine sahip olmadığını düşündüren rüyadır. İstifa rüyaları devam edemeyeceğiniz bir durumdan kendinizi sıyırmak ve radikal değişiklikler yapmayı imgeler.

Rüyada İş Aramak

Gerçekte bir işiniz olduğu halde bu rüya işiniz ile ilgili memnuniyetsizliğinize ve ayrılma, istifa etme isteğinizin altını çiziyor olabilir. Kovulma, çeşitli nedenler ile iş haddinizin feshedilmesi tehlikesiyle yüz yüze olduğunuz konusunda uyarıda bulunabilir veya işinizi kaybetmekten endişeleniyor olduğunuza delalettir. İş aradığınız bir dönem ise nereden başlamanız, nereye başvurmanız gerektiğine veya ne yapmanız gerektiğine dair ipucu sağlayabilir.

Rüyada İstifa Mektubu Yazmak

Rüya bazen gerçekte de olduğu gibi, bir işten ayrılırken yazılan çizilen evraklara istinaden görülmüş olabilir, bazen de hiç aklınızda yokken gördüğünüz bu rüya, ani iş değişikliklerine yorumlanır. Ancak her zaman iş ile ilgili olmayabilir, bazı durumlarda; haklarından feragat etmek veya bir boşanma, bir hibe, vb. kayıplar olarak da değerlendirilebilir. Her durumda da yeni başlangıçlar vaat eden rüyalardır.