Rüyada Irmak Görmek

Durgun, temiz bir ırmak; zenginliğin, mutluluğun ve başarının işaretidir. Kirli bir ırmak, kıskanç insanlarla çevrili olacağınız ve birçok tartışma yaşayacağınız anlamına gelir.

Rüyada ırmak görmek, suyu temiz ve berrak olur­sa iyi ve güzel geçinmeye yorumlanır. Suyundan içmek, hayatınızın refah ve rahat geçeceğine, ırmakta yüzmek veya boğulmak suyu temiz ve berrak ise bol rızka, bulanık ise kuvvete ve aynı zamanda kedere, ırmaktan geçmek, atlamak gam ve kederden kurtulmaya ve düşmanınızı mağlup etmeye işarettir. Irmağa düştüğünüzü görmek, tehlikeye düşmeye, çalışıp çıkarsanız selamete çıkmaya, çıkmazsa ömrünüzün az olduğuna işarettir. Irmağa girmek, büyük zatlar ile bir arada bulunmaya işarettir. Rüyada ırmak görmek, büyük bir mevki sahibi olacağı­nıza işarettir.

Rüyada ırmağa düştüğünü görmek durumunun tehlikede olduğuna işarettir. Eğer çabalayıp kurtulursa, selamete ereceğine işarettir. Şayet ırmaktan çıkamadığını görse, sı­kıntılı günler geçireceğine işarettir. Rüyada ırmak görmek, hayır ve menfaate ermeye işarettir. Bazen de, rüya da ırmak görmek, bolluk ve berekete geniş maişet geçimine, rızka ve gönül ferahlığına işarettir. Irma­ğın suları çekilmiş taş ve çamurları kalmış olduğunu gör­mek iyi değildir. Bahtsızlığa işaret eder denmiştir.

Rüyasında kandan bir ırmak (kan olarak akan ırmak) gör­mek, büyük musibet ve belalara işaret olarak yorumlanır. Rüyasında kendisinin kan ırmağına düştüğünü görmek, rüya sahibinin dinde eksikliğini ve dini vecibelerini yerine getirmediğini gösterir şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyada çay veya ırmak taşı görmek, rüya sahibinin meşguliyet ve bahtsızlığına işârettir.

Bir yanıt yazın