Rüyada İnsan Vücudu Görmek

Rüyada bedenin temiz ve kuvvetli görül­mesi, din ve insanın kuvvetliliği ve metaneti ile tabir olunur.

Bazen rüyada görülen vücud, insanın, ce­sedi mesabesinde olan elbise, hanım, ev, sevgili ve evlat gibi şeylere işâret eder.

Rüyada cesedinin yılan cesedi olduğunu görmek, rüyayı görenin herhangi bir kimse için gizlediği düşmanlığını açığa vurmasına işâret eder.

Bir kimsenin rüyada koyun ve koç gibi kuyruğu olduğunu görmesi, o kimsenin bir çocuğu olmasına işâret eder.

Rüyada cesedinin demir ve balçıktan oldu­ğunu görmek, ölmeye işâret eder.

Rüyada vücudunda zararsız bir fazlalığın olduğunu görmek, üzerindeki nimetlerin art­masına işâret eder.

Rüyada tırnağı ile cesedini kazdığını gör­mek, akrabalarından halini gözetmelerini talep etmeye ve onlardan güçlüklerle karşılaşmaya işâret eder.

Rüyada görülen vücudun toplu olması ve büyüklüğü, malın ve şerefin fazlalığına işâret eder.

Bazen rüyada vücudunu toplu ve büyük olarak görmek, değerinin yüksek olacağına, kadrinin yüceliğine, düşmanı üzerine galip gelmeye ve zafere işâret eder.

Rüyada görülen vücudun zayıflığı, ilim ve malın noksanlığına işâret eder.

Bedenin temizliği ve kuvvetliliği, din ve insanın kuvvetliliği ve metaneti ile yorumlanır. Cesedinin yılan cesedi olduğunu gören herhangi bir kimse için gizlediği düşmanlığını açığa vurur. Koyun ve koç gibi kuyruğunun olduğunu gören kimsenin bir çocuğu olur ve koyun ve koçla geçimini temin eder. Cesedinin demir ve balçıktan olduğunu görse ölür. Zararsız olarak vücudunda fazlalık olduğunu görenin, üzerindeki nimetler fazlalaşır.

Tırnağı ile cesedini kazdığını gören kimse, akrabalarından halini gözetmelerini talep eder ve onlardan güçlüklerle karşılaşır. Kaşınmasıyla uyuzun sükunet bulduğunu gören kimse, büyük hayra kavuşur.

Vücudun semizlik ve büyüklüğü malın ve şerefin fazlalığına, zayıflık ve zebunluğu ilim ve malın noksanlığına yorumlanır. Bazen da sevmediği ve karşılaşmayı kerih gördüğü kimse ile bir arada toplanmaya yorumlanır.

Cesedin güzelliği, temizliği ve kuvveti, yorumda zikri geçen kimselerin hallerinin güzelliğine yorumlanır. Cesedin zayıflığı, renginin kaçıklığı ve kötü kokusu yine yorumda zikri geçen kimselerin kötü hallerine yorumlanır.

Rüyada vücudunu semiz olarak görenin kadri artar, düşmanına galip ve muzaffer olur.

Bir yanıt yazın