Skip to Content

Rüyada İhlas Süresini Okumak

Rüya içinde ya da uyanıkken ettiğiniz bir dua, umut sembolizmidir. İslam inancında İhlâs suresi, Allah’ın birliği kavramını ilan eden ilk ayettir ve O’nun tüm mükemmellik niteliklerine sahip olduğunu vurgular. İhlâs suresi Kur’an’da en kısa bölümlerden biridir, henüz derinliği şifreli ayetlerden biridir. Müslümanların inancının temelini çizen bir bölümdür ve Kuran’ın üçte birine eşittir. Bu nedenle müminler için anlamı ve değeri çok büyüktür. Rüyada ihlâs suresini okuduğunu görmek; okuduğunu ve söylediklerini anlıyorsa, onun dikkatini, istihbaratını, inancını ve ruhsal farkındalığını gösterir.

Rüyada İhlâs Suresini Dinlemek

Rüyada ihlâs suresi bir kimseye okunduğu takdirde ve rüyadaki ilahi yargıyı kabul etmezse, otoriteden birine zarar vereceği veya Yüce Allah’ın azabı onun yakında kendisine döneceği anlamına gelir. Bir mümin kişi kendisini Kur’an ayetleri okurken görür ise ömrü uzar, sağlık ve afiyet içinde yaşar.

Rüyada Kur’an Ayetleri Okumak

Gerçek dünyada umutsuzluk hissediyorsanız ve bir rüyada Kur’an ayetleri okuduğunuzu görüyorsanız, bu genellikle Allah’a, Kur’an’a ve inandığınız her doğruya dönüşmesi için bir işaret olabilir. Muhtemelen kendinizi değerlendirme konusunda düşüneceksiniz. Rüyada kutsal Kur’an ayetleri okumak, dua yolu ile tanrısal dayanışmaya olan ihtiyacınızı yansıtır. Bu rüya; barış ve af dilemek için Allah yolunda olduğunuza işaret eder.

Rüyada İhlâs Suresini Unutmak

Rüyada bildiğiniz halde kutsal Kur’an ayetlerinden biri olan İhlâs suresini unuttuğunuzu görüyor iseniz; bir yol göstericiye veya yön bulmaya ihtiyacınızı, Allah inancına güvenmek ve her şeyin yoluna gireceğini bilmek, kendi gücünü ve kontrolünü daha yüksek bir güce bırakmak, dünyadaki yolunu ve yerini anlamak gibi düşünceleriniz olduğuna yorumlanır.

Mihriban

Saturday 18th of April 2020

Rüyamda komşumuzun elinde içi şeker çikolata ile dolu olan nişan sepetini bana uzatıyor ve ben alıyorum aynı zamanda ihlas suresini yüksek sesle okuyorum ve uyandığımda da okumaya devam ediyordum.Sabaha karşı bir rüyaydı

Veysi bozkuş

Monday 6th of April 2020

Evimin eşyaları kendi kendine kırılmaya başladı benim olmadigim yerlerde sonra bir kaç kere oldu canım çok sıkıldı kıbleye döndüm şahadet getirerek ihlas süresini okudum arkamda annem sağımda kardeşim sol karşımda abim vardı sonra beni kullananlardan allah a sığınırım allah hım onları naletle diye duva ettim uyandim

Meral adibelli

Sunday 26th of January 2020

Ruyamda besmele ve tekbirle birlikde ihlas felak ve nas surelerini 3 kez okudum acaba ne anlama geliyor

Mansur

Thursday 6th of September 2018

Rüyamda eve gidiyorum. Eve gittiğimde bir arkadaşım geliyor ve bakıyor tek kişi misin diyor. Evet diyorum. Sonra evin içine giriyorum. Büyük bir evdi ve evin içine girdikten sonra kapısını kapatıyorum. Perdesini çekiyorum. Hava karanlıktı, dikkat ettim ama evin içine girerken salon ve mutfakla birleşikti. Mutfakta pencere yoktu ve gündüz olduğunu gördüm. Sonra yer yatağı vardı. Uyuyayım dedim. Bir şey oldu ve ellerimi açtım. Dua etmeye başladım. İlk olarak İhlas Suresi okumaya çalıştım. Sürekli bir ses geliyordu ve bir korku vardı üstümde. Sonra Euzu Besmele ile okudum. Bir şey beni yere fırlatmış gibi oldum. Sonrasında uyandım. Bu rüyam ne anlama geliyor?