Rüyada İblis Görmek

Böyle bir rüya, sahibinin hayrına yorulmaz. Rüyada iblis görmek güven duyulan kişiler tarafından, hüsrana uğramaya, itibar kaybı yaşamaya, aldatılmaya, art niyetli insanların gazabına uğramaya delalettir. Bu dönemde nazar değebileceğinden dikkatli olmak ve yaşanan güzel, hayırlı şeyleri herkesle paylaşmamak gerekebilir. Bu rüya ile dedikodu, iftira, çamur atma, hedefinden caydırma gibi kirli oyunların içine düşme tehlikesi rivayet edilir.

Rüyada Şeytan Olmak

Rüyada şeytan olmak, rüya sahibinin kibrinin kurbanı olacağı ve kibrinden ötürü düştüğü yanlışı göremeyeceği rivayet edilir. Kişinin günaha karşı nefsini terbiye edemeyecek duruma geleceğinden yanlış yola saparak kendisine ve çevresindeki zarar verecektir. Unutmak istenecek bir dönemi tabir eder.

Rüyada Şeytanı Yenmek

Rüyada şeytan olmak nasıl ki kötü yola düşüleceğini rivayet ediyorsa, rüyada şeytanı yenmek de nefsini terbiye etmeye, hak yoluna yönelmeye, güzel bir ahlaka sahip olmaya ve daha oturaklı olmaya delalettir.

Rüyada Şeytandan Korkmak

Bu rüya kişinin geleceğinden bahsetmez, sadece karakterini yorumlar. Gerçek hayatta da şeytan korkmak, tehlikeli ve kötü yola sapan ve çevresini de buna zorlamaya meyilli insanlardan uzak durmak anlamına geldiği için rüya da bu şekilde yorumlanır. Yani kişinin gerçek hayatında, kendini kötülüklerden ve kötü insanlardan uzak tutmaya çalıştığına delalettir.

Rüyada Şeytan Öldürmek

Rüya sahibinin başına musallat olan kötü, kindar insanları alt edeceğine delalet olan bu rüya, aynı zamanda rüya sahibinin huzura, sevince ve her derdin devasına kavuşacağını müjdeler.

Bu yazı Genel kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

Bir cevap yazın