Rüyada Hızlı Araba Kullanmak

Rüyada hızlı araba kullanmak, kişinin ruh hali ve karakteri ile değerlendirilebilir. Rüyasında hızlı araba kullandığını gören insan atılgan, cesur, gözü pek olarak hareket eden, tehlikelere meydan okuyan insana fakat düşüncesizce, temkinsiz yapılacak olan işlere, göze alınacak zararlara tekabül eder.

Rüyada hızlı araba kullanmak; hayatında risk almaktan çekinmeyen insana yorumlanabildiği gibi bir tehlikeden kaçmak için hızlı araba kullanmak söz konusu olduğunda, kişinin içinde olduğu zor durumlara, kaçış yolu arayarak kendi hayatını tehlikeye atacak düşmanlıklar, komplolar arasında kalmak zorunda olduğuna işaret sayılır.

Rüyada Hızlı Araba ile Kaza Yapmak

Rüyada hızlı araba kullanıp kaza yapmak; Napolyon Bonaparte’ın ünlü deyişi olan  “Cesaretin fazlası aptallıktır.” ile benzer anlama gelir. Gereksiz ve güvenlikten ödün verilerek yapılan her işte başarısız olunacağını vurgular. Rüyada hızlı araba kullanarak kazaya ve birilerinin ölümüne sebep olmak; sonucu kestirmeden bir işe girilmemesi, kişinin önce kendi hayatını ve de başkalarının hayatını riske atmamasına işaret eden rüyadır.

Rüyada Yavaş Araba Kullanmak

Rüyada araba kullanmak dünyevi zevklere, hayattan zevk alarak yaşamaya işarettir. Rüyada yavaş hareket eden bir araba kullanmak ise kişini temkinli davranışlarına yorumlanır. Rüyada kullanılan araba kişinin üzerine aldığı sorumlulukları yerine getirmede mesuliyetlerini temsil eder ki rüyasında yavaş araba kullandığını görmek de sağlam adımlar atmaya, verilen görevleri güven unsuru içerisinde sağlam yapmaya ve istikrara yorumlanır.

Merak ettiğin bir rüyan mı var? Hemen sor, cevaplayalım!

YORUMLAR (1)

dilara uzunçarşılı

rüyamda bir araba kullanıyorum fakat ayağım takılı kalmış gazda ve direksiyona da dokunamıyorum . farketmeden yoldan çıkıp bariyerlerden uçup 2 saniye falan uçtum film sahnesi gibi daha sonrasında tekrar yola girdim ve bi rahatlama oldu.