Skip to Content

Rüyada Hesap Ödemek

Rüyasında hesap ödediğini gören kişi, öyle bir olay yaşayacaktır ki ailesi onu sorguya çekecektir. Mazide kalmış ve herkesten gizlenmiş bir yanlışlığın, söylenmiş büyük bir yalanın kısa bir süre içinde rüya sahibinin başına dert olacağını, bu nedenle zor bir durumda kalıp, yeni yalanlar söyleyerek işleri daha fazla karıştıracağını ortaya koyar. Eğer rüyayı gören kişi evliyse, eşinden sakladığı bir sırrı eşinin ortaya çıkaracağını ve bu olayın nihayetinde bir ayrılık yaşanacağı şeklinde tabir edilir. Bu rüyanın sahibi yapmış olduğu hataların cezasını çeker ve çevresinde kendisini sevenlere karşı utanç verici bir durumda kalır. Çevresine, dostlarına ve ailesine karşı hata yapan rüya sahibi, uzun bir süre yalnız kalacak ve kimseyle iletişim kuramadan, içine kapanarak yaşayacaktır.

Rüyada Kağıt Parayla Hesap Ödemek

Bu rüya, birisiyle ortak bir işe girmeye ancak bilahare kişinin ortağının yoluna yalnız devam etmesine delalet eder.

Aynı rüya, kişinin sevdiği insanları yarı yolda bırakması, kendisine güvenen kişileri hayal kırıklığına uğratması anlamına da gelir. Kişi bu yüzden zor günler geçirecektir, maddi açıdan sorun yaşanmaması söz konusu olduğu halde; kişinin manevi huzura eremeyeceğini, durmadan yalan söyleyerek, çevresindekilerin arkasından işler çevirerek kendisine güvenilmemesine neden olacağını ve bu durumun daha sonra iş yaşantısını da sıkıntıya sokacağına bir işarettir.

Rüyada Hesap Ödemenin Psikolojik Yorumu

Bu rüya, kişinin bazı sıkıntıları olduğuna, çevresinden ve ailesinden bazı olayları sakladığına işaret eder. Uzunca bir süredir kişiye rahatsızlık veren bu durumun, zorlaşmaya başladığını ve rüya sahibinin sıkışmışlık hissi içinde olduğunu da ifade eder.