Rüyada Helva Kavurmak

Rüyada helva kavurmak kişinin zenginleşeceğine delalettir. Bu rüyanın bir başka yorumu ise manen zenginleşmektir. Rüya sahibi bu dünyayı da, öteki âlemi de düşünerek yaşamını sürdürür ve hem bu dünyada haz duyar hem de vazifelerini yerine getirerek öteki âlem için de hazırlık yapmanın huzurunu yaşar. Bunun karşılığında da kişi her iki âlemde de mutlu olacaktır. İrmik helvası yapmak arzu edilen bir şeyin olumlu neticeleneceğine, un helvası kavurmak ise haneye gelecek bir bebeğe işarettir. Rüyada helva kavurmanın bazı yorumculara göre manası ise olumsuzdur. Bu rüya kişinin varsa nikah akdinin biteceği ya da itibarının düşeceği şeklinde de yorumlanır.

Rüyada Helva Yemek

Rüyada helva yemek kişinin kolay kolay düşmeyeceği bir güce erişeceğine işarettir. Bu kişi başarılarında öyle bir noktaya gelir ki herkesin takdirini kazanır ve ona gıpta edilir, örnek kişi olarak insanlar tarafından gösterilir. Makamın hayırlısını elde eden, şer kişi ve işlerden uzaklaşan bir kimse olur.

Rüyada Helva Dağıtmak

Rüyada helva dağıtmak malını insanlarla paylaşan, kazandığı paranın sadakasını veya zekatını veren geniş gönüllü, cömert kimse şeklinde tabir edilir. İslami açıdan yorumlandığında bu rüyayı gören kişinin işlemiş olduğu günahlardan pişmanlık duydukları ve terk ettikleri Allah katında affedilir. Kişi günahlarının hafiflemesiyle daha makbul bir kul olacak ve insanlar tarafından daha çok sevilecektir. Rüyada dağıtılan helvanın içinde fındık, badem gibi yemişler varsa bu rüya sahibinin maddi olarak kuvvetinin artacağı manasına gelir.

Bu yazı Genel kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

Bir yanıt yazın