Rüyada Haber Almak

Rüyalarımızda gördüklerimizin gerçek hayattaki karşılıkları bazında düşünüldüğünde haber almanın insanı heyecanlandırdığı kesindir ancak rüyada alınan haberlerin niteliklerine göre de rüyanın tabiri değişkenlik gösterir. Genel olarak, yani haberin niteliği düşünülmeden yorumlanacak olursa rüyada haber almak rüya görenin bir dileğinin gerçekleşeceği şeklinde vuku bulabilir. Özellikle istiare uykusuna yatanların sıklıkla gördüğü bu rüya çeşidi genellikle yeşil renklerin fonunda görüldüğünden huzur ve hayırlı sıfatlarını da beraberinde getirir.

Rüyada Güzel Bir Haber Almak

Rüyada güzel haber almak gerçek hayatta nasıl karşılanırsa rüyanın tabiri için de aynı şey geçerlidir ve bu noktada aksi yönde alınan haberler de sıkıntılı günlerin baş göstereceğine dair bir işaret niteliği taşır. Üzüntülü ve rahatsızlıkla geçen günlerin sonunda huzura kavuşmanın rüyada haber almak ile bir bağlantısı da bulunur.

Rüyada Müjdelenmek

Rüyada bir müjde ile ödüllendiren kişinin dini bazda rüyası tabir edildiğinde ettiği bir duanın kabul olduğuna dair bir işarete ulaşılır. Böylesi bir rüyanın hayırlı kısmet, işlerin bereketlenmesi ve buna benzer mesleki terfiler, ailesinde sorunu olan kişiler için sorunların biteceğine dair belirtiler ve evliler için de bir doğumun yaşanacağı şeklinde yorumlar mevcuttur. Diğer taraftan derslerinde başarılı olamayan öğrenciler için de zihin açıklığının tevafuk olması ya da okul mezuniyeti gibi yorumlar da rüyada alınan müjdelerin içeriğine göre değişkenlik gösteren yorumlar arasında yer alır.

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Yorumlar (2)

Muhammed

Rüyamda mezarlık yanında bir bayan önümde duruyordu. Yüzünü tam olarak göremediğim bir bayandı. Bana müjdeler olsun dedi. Allah bir kapıyı kapatır ve binlerce hayırlı kapılar açar dedi. Ardından sana bir müjde daha vereyim mi dedi. Evet dedim ve o da bana, 27 yaşında Hz Yuşa(a.s) ile karşılasacaksın dedi. Uyandığımda sabah ezanı okundu. Rüyam da bitti. Bu rüyanın rahmani rüya olduğunu ve gaybtan müjde olduğunu düşünüyorum. Rüyamı yorumlayın, tatmin olayım.

Muhammed

Cok zor gunler yasadigim ve allahtan sabir ve namazla yardim istedigim zamanlardan birinde Rüyamda mezarlık yanında bir bayan önümde duruyordu. Yüzünü tam olarak göremediğim bir bayandı. Bana müjdeler olsun dedi. Allah bir kapıyı kapatır ve binlerce hayırlı kapılar açar dedi. Ardından sana bir müjde daha vereyim mi dedi. Evet dedim ve o da bana, 27 yaşında Hz Yuşa(a.s) ile karşılasacaksın dedi. Uyandığımda sabah ezanı okundu. Rüyam da bitti. Bu rüyanın rahmani rüya olduğunu ve gaybtan müjde olduğunu düşünüyorum. Rüyamı yorumlayın lutfen