Rüyada Gözyaşı Dökmek

Rüyada gözyaşı dökmek; ortam detayları ile birlikte değerlendirilmelidir. Zira kişinin yalnız veya kalabalık içinde ağladığını görmesi veya giydiği kıyafetin rengi ya da iç mekân dış mekân farkı dahi rüyanın farklı yorumlanmasına neden olabilir. Bu sebep ile tüm ayrıntıların anlamlarına bakılarak, aceleci olmadan rüyalar sentezlenmelidir.

Rüyada gözyaşı dökmek gerçek hayatta olduğu üzere rahatlamaya işaret eder. Rüyada ağlamak; rüya sahibinin problemlerine, kendisine dert olan sıkıntılı hayatına sevinçle devam edeceğine yorumlanır. Bazı İslami rüya tabircilerinin yorumlarına göre de eğer kişinin rüyada yaşanan güzel bir olay için ağladığı görülüyor ise iyilik ile rüyada fena bir durum için gözyaşı döküldüğü görülüyor ise maddi veya manevi bir sorun olarak görülmelidir.

Rüyada Ölen Biri için Gözyaşı Dökmek

Rüyasında ölmüş olan birinin arkasından gözyaşı dökmek; sevilen ve sayılan biri ise özlemle anılacağına, yokluğunun acısına dayanmaya, sabır ve sükûnete çağrılmaya işaret eder. Bu rüya çoğu kez rüya sahibinin metanetine, vicdanının huzur ve rahat etme isteğine tabir edilir.

Rüyada Sevgili için Gözyaşı Dökmek

Rüyada yar, sevgili veya arzulanan biri için gözyaşı dökmek işaret edilen kişi ile aranızda bir geçimsizlik, husumet veya anlaşmazlık olacağına ya da bir ayrılık yaşanacak olduğuna yorumlanır. Bazen de rüyada sevgili için dökülen gözyaşı mutluluk ile sonlanacak bir beraberliğe, aradaki aşk bağının daha da kuvvetleneceğine tabir edilir.

Rüyada Gözyaşı Görmek

Olağan yorumların dışında rüyada görülen gözyaşı ile ilgili ilginç açıklamalar da bulunur.

  • Rüyada gözyaşı döktüğünüzü, yanaklarınızdan ip gibi sular süzüldüğünü görmek, malınızdan mülkünüzden harcama yapacağınıza yorumlanır.
  • Rüyada bir bebeğin gözyaşı döktüğünü görmek; sevince, saf ve dürüst işler ile iştigal edileceğine yorumlanır.
  • Rüyada anne veya babanın gözyaşı döktüğünü görmek; özlemlere, bazen de hastalık ve yalnızlık yaşamaya işaret eder.
  • Rüyada ağlamadığınızı fakat gözünüzde birikmiş gözyaşları olduğunu görmek; çevrenizdeki insanların sizi inciten sözlerine hedef olacağınıza, üzüleceğinize işaret sayılır.
  • Rüyada ağlamadığınızı fakat gözünüzde toprak olduğunu veya gözyaşınızın toprak gibi aktığını görmek; helal ve kıymetli mal elde edeceğinize tabir edilir.
Bu yazı Genel kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

Bir cevap yazın