Rüyada Gizli Söz Görmek

Kişinin rüyada gizli bir söz duyduğunu veya gizli konuşulan sözlere kulak verip gizlice dinlediğini görmesi iyi değildir. Bu onun yalancı ve kovucu (iki kişi arasında söz getirip götüren biri) olduğuna işaret eder denmiştir. Rüyasında bir kimseden gizli söz dinlediğini görmek, o kimsenin gizli taraflarını araştırıp onu rezil etme yollarını araştırmaya istekli olduğuna işaret eder denmiştir.

Rüyada gizli sözlere kulak verdiğini görmek yalan ve koğuculuğa yorumlanır.

Bir adam birtakım sözler işitip bunlardan en güzellerini seçerse müjdeye kavuşur. Rüyada birisinden bir söz işitip bunu da işitmemiş gibi göstermek, yalan söylemeye ve bu yalanda devam etmeye alamettir.

Rüyada birisinden bir söz işitip bunu duymamış gibi yaparsa da bir yalan söylediğine ve bu yalanı da devam ettirdiğine işarettir.

Ticaret erbabı bir kimse, rüyasında gizli sözler dinliyor­muş olduğunu görse, bu onun alışverişinde sözünden dö­nen biri olduğuna işarettir. Bu rüyayı gören kişi, vali olsa, görevinden alınacağına işarettir denmiştir.

Kişinin rüyada başka birisinden bir söz işittiği halde bunu işitmemiş gibi gösterdiğini görmesi, onun yalan söylediği­ne ve bu yalanma devam ettiğine işarettir denmiştir.

Rüyada bir adamdan gizli söz dinlediğini gören kimse, o adamın gizli taraflarının ortaya çıkmasını ve o adamın rüsvay olmasını ister.

Bir yanıt yazın