Rüyada Firuze Görmek

Bir kadın rüyada elinde saf firuze taşıyla donatılmış bir bıçak olduğunu görse, o kadın ömrü uzun olan erkek bir çocuk doğurur.

Rüyada firuze taşı görmek, yardım görmek, murada ermek, uzun ömürlü olmak, kısmet sahibi olmak gibi şey­lere yorumlanır.

Rüyasında parmağına firuze taşı bulunan bir yüzük taktığını gören kimse, erkek ise, hanımından bir yardım göreceğine ve menfaat bulacağına işarettir. Rüyayı gören hanım ise, kocasının kendisine güzel bir hediye alacağına işarettir.

Rüyasında firuze taşı aldığını görmek, işi olmayan kimse­nin, bir iş bulacağı ve işe başlayacağına, esnaf ve tüccar kimse ise, çok para kazanacağına, fakir görse, zengin ola­cağına, zengin biri görse, saygınlığının ve itibarının daha çok artacağına işaretle tabir olunur.

İmam-ı Nablusi’nin yorumu

Rüyada görülen firuze taşı, başarıya, yardıma, talih ve kısmete, muradına ermeye ve uzun ömür gibi güzel şeylere işaretle yorumlanır demiştir.

Bir kadının rüyada elinde saf firuze taşı ile süslenmiş bir bıçak olduğunu görmesi, uzun ömürlü bir erkek çocuk do­ğuracağına işarettir şeklinde tabir olunur.

Bir genç kızın rüyada sevdiği birisinden bir firuze (yüzük, bilezik ve kolye gibi) hediye aldığını görmesi, onun evlenece­ğine ve mutlu bir hayata kavuşacağına işaretle yorumlanır.

Rüyada firuze taşı görmek, fetih, kişiye faydası dokunacak yardıma, kısmet ve uzun ömre işâret eder.

Bazen de firuze taşı görmek, zafer, küvet ve kazıyı hacet ile tabir edilir.

Rüyada bir firuze taşı aldığını ve bunu parmağına taktığını görmek, düşmana galip gelmeye, muradına ermeye işârete eder.

Rüyada birisinin kendisine, bir firuze taşı verdiğini görmek, o zât tarafından erişecek mala ve menfaate işâret eder. Yine büyük bir zâtın firuze taşı verdiğini görmek, memuriyet ile tabir edilir.

Bir kadının rüyada elinde saf firuze taşıyla donatılmış bir bıçak olduğunu görmesi, hayır­lı ve uzun ömürlü bir erkek çocuğu doğuraca­ğına işâret eder.

Rüyada firuze taşı satın aldığını gören kim­se, eğer ehil ise memuriyete getirileceğine; tüccar ise fazla ticaret yapıp çok mala nâil olacağına işâret eder.

Bir yanıt yazın