Rüyada Ezan Okumak

Rüyada ezan okumak; günahlardan uzak olmaya, ibadet etmeye, duaya, hayırlı işler ile güvende olmaya ve şeytanın ayartmalarından korunmaya delalet eder. Ezan yerine göre hırsızlığa, derece yüksekliğine, itibar kazanmaya, işitilecek birtakım sözlere veya bekâr için evlenmeye işaret eder. Rüyada usulünce okunan ezan çok büyük hayırlar müjdeler.
Rüyada ezan okumak; güzel ses ve ahenkli okunur ve de insanların sessizce ezanı dinlediği görülüyor ise bu; hidayete ermek ile tabir edilir. Rüyasında bir duvarın, yüksek bir yerin üstünde ezan okuduğunu gören kişi insanları birliğe davet eder. Tüm rüya tabircilerinin fikrince uygun olmayan bir yerde ezan okunması caiz değildir; cinnet benzeri hastalığa yorumlanır, maneviyatı zedeleyerek kötülüklere işaret eder.

Rüyada Sokak ve Çarşıda Ezan Okumak

Rüyada sokak ortasında ezan okumak; fakirlik, iflas haberi veya o civardan birinin öleceğine yorulur. Rüyasında ezan yeri olmayan bir mahalle veya sokak arasında ezan okuyan; dedikoducu, fesat kimsedir, herkesin durumunu merak edip araştırır. Rüyada okunan ezanın noksan ya da fazla olması batıl işlere dalması ile açıklanır.

Rüyada Evde Ezan Okumak

Rüyada evinin içinde ezan okuyan kişinin çocuğu veya varsa kız kardeşi vefat eder. Rüyada sofada veya avluda ezan okuyanın amcası ya da babasının öleceğine tabir edilir. Komşusunun çatısı üzerinde ezan okuyanın ise o hane hakkında kötü emelleri olduğuna yorumlanır. Rüyada kişinin ailesiyle beraber ezan okuması bir fenalığın olacağına, bir çocuğun ezan okuduğunun görülmesi ise yalan ve iftiraya delalet sayılır.

Rüyanla ilgili yorumları mı merak ediyorsun?

Rüyanı Bize Anlat

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Henüz yorum yapılmamış!